fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Wolontariusze I Liceum Ogólnokształcącego w Myślenicach aktywni przed Świętami

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Myślenice: Wolontariat I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach działa już od wielu lat. Za wolontariat od 3 lat odpowiedzialne są nauczycielki Katarzyna Sosin oraz Edyta Profic. Przez ten czas wolontariusze zorganizowali wiele rozmaitych akcji pomocowych m.in. zbierali pieniądze dla dzieci potrzebujących kosztownego leczenia oraz dla bezdomnych zwierząt. Zorganizowali dwukrotnie akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku z fundacją DKMS, pisali listy do powstańców warszawskich oraz do chorych dzieci w ramach akcji pn „Marzycielska Poczta”. Zebrali dary dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Myślenice oraz dla potrzebujących  Polaków na Ukrainie. Grupa artystyczna wolontariatu odwiedzała ZOL Myślenice, ośrodek dla osób niepełnosprawnych OREW oraz szkołę specjalną.

Na początku grudnia br. młodzież włączyła się w akcję pomocy 23 letniej Weronice Górze z Czechówki (gmina Siepraw). Dziewczyna 12 października br., uległa wypadkowi drogowemu, motocykl na którym jechała jako pasażerka zderzył się z samochodem osobowym prowadzonym przez pijanego i będącego pod wpływem narkotyków kierowcę. Kierowca osobówki nie ustąpił pierwszeństwa. Weronika w stanie zagrażającym życiu trafiła do szpitala. Sytuacja wyglądała tragicznie. Aktualnie Weronika jest po dwóch operacjach kręgosłupa i zespoleniu kości udowej. Nie chodzi, ma niedowład nóg, nie ma też w pełni sprawnych rąk. Potrzebna jest Jej specjalistyczna rehabilitacja. Dziewczyna jest w ośrodku rehabilitacyjnym w Krakowie, trwa kosztowa walka o przywrócenie sprawności i normalne życie Weroniki.

Wolontariusze z I LO na czele z uczennicą Julią Ulman zorganizowali 6 grudnia kiermasz świąteczny, na który wcześniej zebrali w szkole mnóstwo fantów m.in. ozdoby i kartki świąteczne, książki. Młodzież licealna chętnie włączyła się w akcje i w tym dniu zebrano środki finansowe w wysokości 324,02 zł. Pieniądze przekazano na leczenie Weroniki, tym samym dołączyli się do wydarzenia charytatywnego organizowanego dzień później w Sieprawiu pn „Zmień życie Weroniki”.

informacje: Katarzyna Sosin nauczycielka I LO, opiekunka wolontariatu

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane