Connect with us

Gmina Dobczyce

Wspomóż swoją darowizną akcję charytatywną dla Ani Mickiewicz

Opublikowano

w

DOMYSLNE

DOBCZYCE: O Ani Mickiewicz z Dobczyc pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Teraz, ponawiamy prośbę o pomoc dla kobiety, walczącej z nieoperacyjnym guzem mózgu. W najbliższych miesiącach w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach, odbędzie się cykl imprez charytatywnych, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Ani . Wydarzenia te, będą połączone z aukcjami i kiermaszami. Każdy kto zechce wesprzeć tę szczytną inicjatywę może ofiarować coś od siebie. Nie ważne czy będą to bony, słodycze, kosmetyki czy też dzieła sztuki i inne cenne przedmioty, liczy się gest i chęć pomocy.

Przypomnijmy, że dzięki  rodzinie i mieszkańcom gminy i miasta Dobczyce, Ania pomyślnie przeszła konsultacje i rozpoczęła leczenie w klinice w Niemczech. Jednak całkowity koszt kuracji to około 40 tysięcy euro. W uzbieraniu tej kwoty, zaangażował się specjalnie na ten cel powstały, Komitet Społeczny „Wspieramy leczenie Ani”, który zachęca do aktywnego włączenia się w pomoc rzeczową i finansową.

Ania liczy na Waszą wsparcie, które możecie okazać na kilka sposobów:

  • przekazując przedmioty na kiermasz i licytacje zorganizowane w ramach akcji charytatywnej
  • przekazując 1% podatku poprzez wpisanie w formularzu KRS fundacji „Krok po kroku” 0000394013 z dopiskiem „Darowizna na leczenie oraz rehabilitację Anny Mickiewicz”
  • wpłacając darowiznę na konto fundacji „Krok po kroku”, numer konta: 379585 0007 0010 0022 0220 0001  z dopiskiem „Darowizna na leczenie oraz rehabilitację Anny Mickiewicz”

Wszelkie darowizny rzeczowe można kierować na adres Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, ul: Szkolna 43 32-410 Dobczyce. Telefon kontaktowy: 533 990 660, 12271 67 57.

 

Oprac.: Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

Wzgórze dobczyckie – oficjalne otwarcie inwestycji. 6 maja 2022

Opublikowano

w

Wzgórze dobczyckie – oficjalne otwarcie inwestycji. 6 maja 2022

Na skalistym wzgórzu na Rabą i jeziorem Dobczyckim wznosi się zamek. Prawdopodobnie stoi tu od XII wieku. Tuż obok urokliwy skansen drewnianego budownictwa ludowego utworzony pod koniec XX wieku. Perła ziemi myślenickiej, wizytówka królewskiego miasta, dobczyckie wzgórze, które od wielu lat zmienia się, pięknieje. Wyczekiwana inwestycja o charakterze kompleksowym, podniosła atrakcyjność turystyczną miasta.

W ramach III etapu zagospodarowania otoczenia zbiornika dobczyckiego w Dobczycach zrealizowano: – Modernizację ścieżki wzdłuż potoku Węgielnica oraz rozbudowano parking przy ul. Podgórskiej. – Wybudowano kładkę pieszo-rowerową łączącą wzgórze zamkowe z koroną zapory – Uczytelniono mury miejskie i zmodernizowano ścieżki spacerowe. Całość tego etapu inwestycji to 7,5 mln zł – dofinansowanej z RPO Województwa Małopolskiego. Oficjalnie inwestycje otwarto 6 maja 2022 roku.

Wywiady i narracja: Małgorzata Miszczak, zdjęcia i montaż: Jarosław Chęć.

 

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

Dobczyce. Majka Gran Fondo czyli kolarskie emocje w towarzystwie Rafała Majki i międzynarodowych zawodników

Opublikowano

w

Dobczyce. Majka Gran Fondo czyli kolarskie emocje w  towarzystwie Rafała Majki i międzynarodowych zawodników

W drugi weekend maja zagościł w Dobczycach wyjątkowy wyścig kolarski, który współorganizuje i któremu patronuje medalista olimpijski z Rio de Janeiro Rafał Majka. Majka Gran Fondo to część UCI Gran Fondo Series czyli wyścigów pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W ramach Majka Gran Fondo w Dobczycach, kolarze zmierzyli się z „czasówką”. Start poszczególnych zawodników, odbywał się co trzydzieści sekund z pozycji zatrzymanej.

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

Runmageddon 2022! Już dziś zapisz się na wybrany bieg w Dobczycach i daj się wciągnąć w przeszkodową przygodę

Opublikowano

w

Runmageddon 2022! Już dziś zapisz się na wybrany bieg w Dobczycach i daj się wciągnąć w przeszkodową przygodę

„Dołącz do grona ekstremalnych Świrów! Już dziś zapisz się na wybrany bieg i daj się wciągnąć w przeszkodową przygodę. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i mnóstwo pamiątkowych… siniaków!”

 

28/29 maja w Dobczyce – zapowiedź poniżej:

A tak było rok temu w Krakowie, wygląda zachęcająco prawda?! 🙂

Tylko nie mów, że na oglądaniu filmu skończy się Twoja przygoda… Już teraz zaplanuj swój start w Dobczycach.

Szczegóły:

Runmageddon | Ekstremalny bieg z przeszkodami | Będzie Piekło

 

INFORMACJE: Runmageddon


 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane