fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Wyjątkowe zdjęcia z Koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej – pełna galeria

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

W Sanktuarium pw. Narodzenia NMP trwa rok jubileuszowy pod hasłem „Chwyćmy się śladów Maryi” parafianie współtworzą i uczestniczą w wielu wyjątkowych duchowych wydarzeniach, którym patronuje Maryja. Tym samym za niespełna 4 miesiące w myślenickiej świątyni odbędą się najważniejsze uroczystości 50-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej, które zaplanowane zostały na sierpień 2019 rok.

Dziś zapraszamy:

– do zapoznania się z historią Cudownego Obrazu Pani Myślenickiej: http://sanktuarium.myslenice.pl/cudowny-obraz-pani-myslenickiej/ oraz

-zatrzymania się … na wyjątkowych zdjęciach z Koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej z dnia 24 sierpnia 1969 roku.

Co przykuwa Państwa uwagę? My zdradzimy, że naszą redakcyjną zdjęcia zachwyciły a uwagę przykuły: postać św. Jana Pawła II oraz ogromne tłumy.


Autorem reprezentowanych zdjęć z Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Myślenickiej z dnia 24 sierpnia 1969 roku jest Karol Harędziński, brat ks. Leonarda Harędzińskiego byłego Kustosza Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu. Prezentowane zdjęcia pochodzą z albumu, który myśleniczanin Józef Stanisław Błachut miał w swoich zbiorach kolekcjonerskich przez około 25 lat. Dzisiaj z należytym szacunkiem, jako ważny dokument – jest on przechowywany w archiwum parafii N.N.M.P w Myślenicach. 


Archiwalne artykuły:

Dziękujemy za udostępnienie fotografii Józefowi Stanisławowi Błachutowi. Poniżej przestawiamy archiwalne materiały Jego autorstwa dotyczące Cudownego Obrazu.

1. http://gazeta.myslenice.pl/ks-kardynal-karol-wojtyla-z-arcybiskupem-antonim-baraniakiem-podczas-uroczystosci-koronacyjnych-matki-bozej-w-myslenicach

2. http://gazeta.myslenice.pl/myslenice-1983-nieznanie-sprawcy-ukradli-dwie-korony-z-obrazu-myslenickiej-matki-boskiej

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Lipiec 2020
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Cze   Sie »

youtube

Najczęściej czytane