Connect with us

Gmina Myślenice

„Wypoczęty Rodzic – Szczęśliwe dzieci” – ciekawa inicjatywa Szkoły Podstawowej w Bysinie

Avatar

Opublikowano

w

BYSINA: „Wypoczęty Rodzic – Szczęśliwe dzieci” – akcja wolontariacka
Powołując się na tę, nieoczywistą i często zapomnianą prawdę dzieci z klasy 4 a Szkoły Podstawowej im. Księcia kard. A. S. Sapiehy w Bysinie, postanowiły umilić czas rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami.
Iskierki dobra rozpaliły się w sercach bysińskich uczniów podczas warsztatów pt. „Każdy jest komuś potrzebny”, na które przyjechały wolontariuszki z fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Zajęcia w sposób empiryczny przybliżyły uczniom świat osób z niepełnosprawnością.
Zafascynowani tematem, dzięki pomocy rodziców, uczniowie zorganizowali akcję „Świętuj Odzyskanie Niepodległości Naszej Ojczyzny kosztując lokalnych specjałów”. Poczęstunek był pretekstem do zaproszenia, rodziców dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Myślenicach, na chwile wytchnienia, przy grze w kręgle, w myślenickiej restauracji „Spontiusz”.
Obawy czy koncepcja przypadnie do gustu zaproszonym rodzicom, zostały szybko rozwiane bowiem inicjatywa spotkała się z szerokim odzewem i wręcz entuzjastycznym przyjęciem. Zaproszeni goście poczuli się niezwykle docenieni. Dzieci aktywnie zajmowały się zaproszonymi: witały gości, sprawdzały obecność, zbierały zamówienia. Dzięki uprzejmości właścicieli restauracji wszyscy zebrani otrzymali miły poczęstunek. W podzięce za magiczny wieczór dzieci zostały obdarowane słodyczami. Miały też okazję wysłuchać wielu miłych słów pod swoim adresem, otrzymały kartki oraz maile z podziękowaniami.
Okazane dobro wróciło ze zdwojoną mocą w postaci uśmiechów na twarzach zaproszonych rodziców.


informacje i zdjęcia:
Dominika Hudaszek Szkoła Podstawowa im. Księcia kard. A. S. Sapiehy w Bysinie

Wydarzenia

Luty 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
« Sty   Mar »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane