Connect with us

Artykuł Społeczny

Wystawa „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach” w Galeria Sztuki Batko  w Ochojnie 

Opublikowano

w

Wystawa „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach” w Galeria Sztuki Batko  w Ochojnie 
stw

W niedzielę 20 marca, samym wieczorem odbyło się wyjątkowe wydarzenie – WYSTAWA „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach” w Galeria Sztuki Batko  w Ochojnie.

Cała inicjatywa powstania wystawy ukazującej piękno przyrody oraz krajobraz Olszowic i okolic gminy Świątniki Górne wywodzi się z chęci zaprotestowania wobec projektu budowy autostrady S7 w wariantach od 1 do 5 oraz drogi S52. Organizatorkami protestu w formie kulturalnego wydarzenia, jakim była wystawa w Galerii Sztuki Batko, są dwie aktywnie działające członkinie Komitetu Protestacyjnego z Olszowic: Pani Magdalena Michałek oraz Pani Anna Spałek Młynarczyk.
Wystawa „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach”  miała za zadanie ukazać, że mieszkańcy Olszowic i nie tylko, chcą chronić swoje dziedzictwo, swoje domy i piękno otaczającej przyrody.
W wydarzeniu kulturalnym wzięło udział sporo osób, w tym także przedstawiciele władzy, jak Pani Burmistrz i Wiceburmistrz Świątnik Górnych, członkowie Komitetu Protestacyjnego na czele z Przewodniczącym oraz media. Wszyscy wyrazili swoje zaniepokojenie projektem drogi, ale także pokazali wolę walki i chęć działania przeciwko budowie S7 oraz S52.
Swoje obrazy i fotografie na wystawie pokazali lokalni artyści, którzy w swoich pracach często inspirują się otaczającym pięknem przyrody, zieleni i natury.
Do wystawców zaliczamy:
– Magdalenę Michałek – zakochaną w fotografii, która ukazuje duszę i charakter ludzi,
– Annę Spałek Młynarczyk – której prace są z pogranicza impresjonizmu i realizmu, ukazującego zachwyt nad otaczającym światem,
– Natalię Batko-Gajdę – przedstawiającą pejzaże rzeczywiste z dbałością o pokazanie świata ekologicznego,
– Helenę Parczewską-Korus – która w pracach stara się uchwycić ducha codzienności,
– oraz Jolantę Skrzeczyńską – miłośniczkę okolicznych, inspirujących krajobrazów, unikatowych budowli oraz lokalnej flory i fauny.
Wydarzenie umilił koncert artysty Grzegorza Turnaua, który również przyłącza się do protestu przeciwko budowie S7.
Wystawa „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach” pokazuje także, że „krzyczeć” można na różne sposoby, również kulturalNIE!
Komitet Protestacyjny, w tym Panie Organizatorki, dziękują za liczne przybycie Gościom, którzy chcieli dołączyć do tego protestu w niespotykanej na co dzień formie.
Wystawa „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach” w Galeria Sztuki Batko  w Ochojnie  Wystawa „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach” w Galeria Sztuki Batko  w Ochojnie 
Wystawa „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach” w Galeria Sztuki Batko  w Ochojnie  Wystawa „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach” w Galeria Sztuki Batko  w Ochojnie   Wystawa „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach” w Galeria Sztuki Batko  w Ochojnie  Wystawa „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach” w Galeria Sztuki Batko  w Ochojnie  Wystawa „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach” w Galeria Sztuki Batko  w Ochojnie   Wystawa „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach” w Galeria Sztuki Batko  w Ochojnie  Wystawa „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach” w Galeria Sztuki Batko  w Ochojnie 
Wystawa „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach” w Galeria Sztuki Batko  w Ochojnie  Wystawa „Dziedzictwo – Nie dla S7 w Olszowicach i okolicach” w Galeria Sztuki Batko  w Ochojnie 
autor: Magdalena Michałek

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Nowy okres zasiłkowy 2022/2023. Złóż wniosek o zasiłek rodzinny, specjalny, opiekuńczy oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego

Opublikowano

w

Nowy okres zasiłkowy 2022/2023. Złóż wniosek o zasiłek rodzinny, specjalny, opiekuńczy oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego
 

Od 1 lipca 2022r. rusza nabór wniosków na nowy okres zasiłkowy 2022/2023. W miesiącu lipcu można składać wnioski w formie elektronicznej o zasiłek rodzinny, specjalny zasiłek opiekuńczy oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2022/2023.

Od 1 sierpnia 2022 r. istnieje możliwość złożenia wniosków drogą tradycyjną, papierową.
 
W Myślenicach bezpośrednia obsługa klienta będzie możliwa po dokonaniu rezerwacji na stronie CUS lub po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu pod nr telefonu 570 556 433.
 
W przypadku złożenia wniosku o zasiłek rodzinny, specjalny zasiłek opiekuńczy w okresie:
– od 1 lipca 2022 do 31 sierpnia 2022 – wypłata świadczeń następuje do 30 listopada 2022
– od 1 września 2022 do 31 października 2022- wypłata świadczeń następuje do 31 grudnia 2022
– od 1 listopada 2022 do 31 grudnia 2022- wypłata świadczeń następuje do 28 lutego 2023.
W przypadku wniosków złożonych o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego w okresie:
– od od 1 lipca 2022 do 31 sierpnia 2022 – wypłata świadczeń następuje do 31 października 2022,
– od 1 września do 30 września 2022- wypłata świadczeń następuje do 30 listopada 2022
– 1 października do dnia 31 października 2022- wypłata świadczeń następuje do 31grudnia 2022.
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób i tekst „CENTRUM SPOŁECZNYCH Myślenicach MYŚLA POTRZEBACH Home Aktualności nas Pomoc społeczna 122721998 Świadczenia bip Publicznel Biuietyn Usługi Projekty Programy Kontakt RODO Rezerwacje Rodzina Seniorzy Bądź na bieżąco Aktualności Osoby zniepetnosprawnościa CAL Protokół wyboru wykonawcy: Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie "Przeprowadzenie sporządzenie rozwiązywania społecznych Gminy Myślenice na lata 2023 -2030" STOP PRZEMOCY!”
 
i

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

UWAGA! 30 CZERWCA BR. NA DROGACH POWIATU MYŚLENICKIEGO UTRUDNIENIA W RUCHU ZWIĄZANE Z WYŚCIGIEM KOLARSKIM

Opublikowano

w

UWAGA! 30 CZERWCA BR. NA DROGACH POWIATU MYŚLENICKIEGO UTRUDNIENIA W RUCHU ZWIĄZANE Z WYŚCIGIEM KOLARSKIM

Od 29 czerwca do 2 lipca br., w 5 etapach zorganizowany zostanie 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. W tej międzynarodowej sportowej imprezie weźmie udział około 150 kolarzy, którzy przejadą trasę o długości 773 kilometrów w 5 województwach, w tym również w Małopolsce. 30 czerwca br. kolarze dotrą na drogi powiatu myślenickiego. W związku z tym należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

TRASA III ETAPU WYŚCIGU W DNIU 30 CZERWCA (JAWORZNO-NOWY SĄCZ):

START: JAWORZNO W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM – PRZEJAZD PRZEZ WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE: POWIAT OŚWIĘCIMSKI, CHRZANOWSKI, KRAKOWSKI, WADOWICKI, MYŚLENICKI (Sułkowice, Myślenice, Dobczyce), LIMANOWSKI, NOWOSĄDECKI. ROGI – NASZACOWICE – PODEGRODZIE – STADŁA – BRZEZNA – PODRZECZE – ŚWINIARSKO – MAŁA WIEŚ – CHEŁMIEC – NOWY SĄCZ: UL. KRAKOWSKA – UL. LEGIONÓW – UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO – META: RYNEK

Na trasie Sułkowice – Dobczyce znacznych utrudnień w ruchu należy spodziewać się w godzinach od  14:30 od 16:40. W tym czasie funkcjonariusze będą zapewniać bezpieczeństwo, dbać o porządek publiczny orazzabezpieczać trasę przejazdu zawodników. Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników ze stratą nie większą niż 15 minut. Przypominamy, że uczestnicy wyścigu posiadają pierwszeństwo przejazdu w miejscach nadzorowanych i kierowanych przez policjantów.

UWAGA! 30 CZERWCA BR. NA DROGACH POWIATU MYŚLENICKIEGO UTRUDNIENIA W RUCHU ZWIĄZANE Z WYŚCIGIEM KOLARSKIM

UWAGA! 30 CZERWCA BR. NA DROGACH POWIATU MYŚLENICKIEGO UTRUDNIENIA W RUCHU ZWIĄZANE Z WYŚCIGIEM KOLARSKIM
UWAGA! 30 CZERWCA BR. NA DROGACH POWIATU MYŚLENICKIEGO UTRUDNIENIA W RUCHU ZWIĄZANE Z WYŚCIGIEM KOLARSKIM
 
 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnych- wakacje 2022

Opublikowano

w

Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnych- wakacje 2022
stw

To już 4. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2022, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.

Dane dotyczące wypadków w okresie wakacyjnym

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym - dane przedstawione na mapie znajdują się w tekście poniżej.

  • Wszystkie wypadki [12]
  • Ostatnia doba [4]
  • Od początku wakacji [8]
  • Wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni [N/A]

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Kolejny raz, w promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, włączyła się  firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i  centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.

 


 

ŹRÓDŁO: BRD, KGP, Małopolska Policja

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane