Connect with us

Gmina Dobczyce

XX Myślenickie Spotkania Integracyjne – Powiatowe Centrum Rodziny zaprosiło do Banderozy

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

MYŚLENICE: Minęło już dziewiętnaście lat od chwili, gdy odbyła się pierwsza impreza integracyjna osób niepełnosprawnych ze społecznościami, osobami, organizacjami i instytucjami powiatu myślenickiego. Zainicjowane w 2000 roku przez dyrektora PCPR Myślenice Piotra Gofronia, organizowane przy współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz Domami Pomocy Społecznej powiatu myślenickiego, Środowiskowym Domem Samopomocy w Sułkowicach i Lubniu, a także Warsztatami Terapii Zajęciowej w Harbutowicach, Myślenicach i Dobczycach.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 1500 w dniu 26 czerwca br. w Myślenicach na Zarabiu przy ul. Parkowej w tzw. Banderozie.

Spotkanie otwarli starosta Józef Tomal, wicestarosta Rafał Kudas oraz dyrektor PCPR Piotr Gofroń, w wydarzeniu udział wziął również burmistrz Sułkowic Andrzej Grabczyk oraz komendant KP PSP Sławomir Kaganek.

W programie XX Myślenickich Spotkań Integracyjnych m.in. prezentacja dorobku twórczego i artystycznego osób niepełnosprawnych, kiermasz, występy sceniczne solistów i grup artystycznych.

Ponadto konkursy dla dorosłych i dla dzieci oraz zabawa taneczna przy muzyce grupy z Warsztatów Terapii Zajęciowej powiatu myślenickiego „Handycap”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się „przejażdżki” czyli realizowana przez Klub MOTOSPORT MYŚLENICE jazda na motocyklach i w samochodach zabytkowych oraz jazda konna na hucułach przygotowana przez Szkołę Jazdy Konnej „HUCUŁ” w Myślenicach.

Dodatkową atrakcją była prezentacja strażackiego sprzętu przez KP PSP w Myślenicach.

Spotkanie miało piknikowo-plenerowy charakter a poprowadził je animator kultury i muzyk Zbigniew Morawski.

materiał filmowy na naszej stronie w czwartek

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Styczeń 2020
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Gru   Lut »

Facebook

Najczęściej czytane