Connect with us

Polityka

XXI nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Myślenickiego

Opublikowano

w

DOMYSLNE

MYŚLENICE: Podczas XXI, nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, radni poruszali między innymi kwestię odwołania Beaty Dudek ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół w Dobczycach w 2014 roku, związany z tym tryb postępowania administracyjnego, łącznie z wyrokiem NSA w 2015 roku, a także okoliczności zatrudnienia Beaty Dudek na stanowisko doradcy starosty ds. edukacji, od 1 kwietnia 2016 roku. W trakcie burzliwej i momentami bardzo nerwowej dyskusji, część radnych dopytywała o również o sprawę karną między byłą dyrektor, a starostą.

 

Relacja z całości obrad sesji:

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Wyprzedzał w miejscach objętych zakazem – szybko został ukarany mandatem

Opublikowano

w

przez

Wyprzedzał w miejscach objętych zakazem – szybko został ukarany mandatem

Wysokie stawki mandatów obowiązują od początku roku. Wśród wykroczeń, za które stosowane są wysokie kwoty grzywny jest m.in. wyprzedzanie w miejscu objętym zakazem. Przekonał się o tym kierowca osobowego forda, który ukarany został mandatem w wysokości 1500 złotych.

Wyprzedzał w miejscach objętych zakazem – szybko został ukarany mandatem

W czwartek (14.04.br.) policjanci z myślenickiej drogówki w ramach akcji  „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” objęli nadzorem rejon jednego z przejść dla pieszych w Harbutowicach. Około godz. 10, kierujący osobowym fordem rozpoczął manewr wyprzedzania na ,,podwójnej ciągłej” i wyprzedzając tak dwa samochody, kontynuował jazdę lewym pasem nawet po przejściu dla pieszych.  Policjanci zatrzymali szarżującego kierowcę. 44-letni mieszkaniec województwa śląskiego został ukarany  mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych.

 

Świadkiem zdarzenia był kierujący innym pojazdem, który przysłał na naszą skrzynkę mailową nagranie – dziękujemy.

Apelujemy o ostrożność, rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Jeśli posiadasz kamerkę samochodową i  nagrałeś rażące naruszenia przepisów kodeksu drogowego, to możesz je przesłać na adres mailowy  stopagresjidrogowej@malopolska.policja.gov.pl.
Więcej info:  https://malopolska.policja.gov.pl/krk/wolnytekst/139,Stop-agresji-drogowej.html

 

Źródło: mł.asp. Dawid Wietrzyk, Oficer prasowy KPP w Myślenicach

 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Projekt budowy kolei Kraków – Myślenice z rządowym dofinansowaniem!

Opublikowano

w

Projekt budowy kolei Kraków – Myślenice z rządowym dofinansowaniem!

Jak dowiedzieliśmy się z dzisiejszej konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury w Janowie Lubelskim: projekt budowy połączenia kolejowego Kraków – Myślenice otrzymał rządowe dofinasowanie w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej +.

Projekt budowy kolei Kraków – Myślenice z rządowym dofinansowaniem!

Listę projektów, które otrzymały dofinansowanie w programie Kolej + przedstawili na konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wiceminister Andrzej Bittel.

Województwo Małopolskie otrzyma środki na projekt dokumentacyjny linii Kraków – Myślenice, a pozytywnie rozpatrzone zostały również wnioski dofinansowania połączeń Kraków – Olkusz, Kraków – Niepołomice oraz Gorlice – Jasło.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował ponadto, że budżet programu Kolej + został zwiększony z 5,5 miliarda złotych do 11 miliardów złotych. Łącznie rządowy program pozwoli na budowę nowych linii, rewitalizację lub odbudowę 34 projektów w całej Polsce o łącznej długości odcinków linii kolejowych wynoszących 1203 kilometry.

– To kolejny duży krok w kierunku budowy kolei do Myślenic. Przedsięwzięcie obejmuje przygotowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do budowy nowego, brakującego połączenia kolejowego o charakterze szybkiej kolei aglomeracyjnej. Połączenie kolejowe na linii Kraków – Myślenice to jedyna alternatywa dla zatłoczonej „Zakopianki” i minimalizacji negatywnego oddziaływania transportu na środowisko. Uzyskanie wsparcia finansowego, przy dużej konkurencji projektów z innych części naszego kraju, to dowód na to, że inwestycja jest potrzebna, i że władze Małopolski oraz Ministerstwo Infrastruktury ze spółką kolejową patrzą na nią przychylnym okiem – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Projekt budowy kolei Kraków – Myślenice z rządowym dofinansowaniem!

informacje: Ministerstwo Infrastruktury oraz UMiG Myślenice

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Kurier Myślenicki- odcinek 204

Opublikowano

w

Kurier Myślenicki- odcinek 204

Zapraszamy na najnowsze wydanie Kuriera Myślenickiego. W tym odcinku zawarliśmy informacje na temat: przyjęcia przez Radę Miejską w Myślenicach budżetu na 2022 rok oraz planowanych inwestycji, kolejnego dobrego sezonu myślenickiego Klubu Petanque, akcji „Rodacy Bohaterom” dzięki której na kresy dotarły różnorodne dary, oferty na miesiąc luty Centrum Aktywności Lokalnej  w Myślenicach oraz Drogini. W Kurierze znajdziecie także zaproszenie na Bieg Tropem Wilczym, który odbędzie się w Myślenicach w niedzielę, 6 marca.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane