fbpx
Connect with us

Gmina Siepraw

„Z NAMI NIE JESTEŚ SAM” – inicjatywa w gminie Siepraw do której warto sie przyłączyć

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Stowarzyszenie Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw, oraz jego członkowie i sympatycy,  zapraszają wszystkich ludzi o wielkich sercach do wzięcia udziału we wspólnej świątecznej akcji wsparcia dla osób samotnych z gminy Siepraw „Z NAMI NIE JESTEŚ SAM”.

„Samotność to taka straszna trwoga, ogarnia mnie, przenika mnie” śpiewał Rysiek Riedel w kultowym utworze Dżemu. Co oznacza prawdziwa samotność wiedzą chyba tylko Ci, którzy sami jej doświadczyli.

Samotność szczególnie dotkliwie odczuwana jest zawsze przy okazji świąt, zaś obecna sytuacja w naszym kraju, strach przed grasującym wirusem i nałożone na nas obostrznia i zakazy wcale nie poprawiają sytuacji osób samotnych.Także wśród nas, w naszej małej, lokalnej społeczności są osoby samotne. I to do nich właśnie kierowana jest ta akcja.

21 grudnia odwiedzone zostaną osoby samotne z gminy Siepraw.

Chcemy im wręczyć drobne upominki świąteczne oraz zapewnić o naszej obecności i chęci pomocy– mówią organizatorzy akcji.

Jak można przyłączyć się do akcji?

  • Jeśli posiadasz umiejętności manualne i plastyczne, prosimy przygotuj dekoracje i ozdoby świąteczne i podaruj je lokalnym osobom samotnym
  • Przejawiasz talenty cukiernicze? Przygotuj do naszych paczek domowe ciasto, ciasteczka, świąteczne pierniczki
  • Twoje dania wigilijne i Bożonarodzeniowe są zawsze smaczne i przez wszystkich zachwalane? Przygotuj większe porcje niż zwykle i podziel się z potrzebującymi
  • Nie czujesz się pewnie w rękodziele ani w kuchni? Również możesz pomóc. Wesprzyj nas przyłączając się do naszej zrzutki, z której środki pieniężne pozwolą nam na zakup opakowań, toreb na prezenty oraz słodyczy i owoców, które również trafią do paczek. Link do zrzutki:
https://zrzutka.pl/wz8vse
  • Pomóc możesz także udostępniając ten post i informując słownie swoich znajomych o naszej akcji. Im większy będziemy mieć zasięg, tym więcej osób dołączy do naszego wspólnego dzieła pomocy

Jak można przekazać dary?

Zbiórka artykułów spożywczych odbędzie się w dniach 19 i 20 grudnia. Przygotowane podarunki należy dostarczyć pod adres: Zakliczyn, ul. Zarusinki 141, budynek Chrupiących Kurczaków.Artykuły dekoracyjne można dostarczyć pod wyżej wskazany adres w dowolnym terminie, nie później niż 20 grudnia.Istnieje również możliwość odbioru darów z Twojego domu. w tym wypadku konieczny będzie kontakt z osobami odpowiedzialnymi za taki transport, Wioletta Ślusarczyk, Dawid Lenczowski lub Konrad Urbanik.

Osoby, które zamierzają przygotować dary do paczek proszone są o wcześniejszy kontakt w wiadomości prywatnej z Wioletta Ślusarczyk.

NIE STÓJ Z BOKU – DOŁĄCZ DO AKCJI!

POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ SOBIE!

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Listopad 2020
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
« Paź   Gru »

youtube

Najczęściej czytane