fbpx
Connect with us

Kultura

Zaproszenie do udziału w Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych „Hej Kolęda, Kolęda..!” – edycja online

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe są niezwykle ważnym elementem kultury ludowej, a kolędowanie i obrzędowość kolędnicza wpisują się w wielowiekową polską tradycję. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach serdecznie zapraszają, dziecięce, młodzieżowe i dorosłe grupy kolędnicze działające na terenie powiatu myślenickiego i prezentujące autentyczne formy kolędowania charakterystyczne dla regionu, z którego się wywodzą, do udziału w Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych „Hej Kolęda, Kolęda…”.

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymusiła na nas konieczność zmiany formuły konkursu. W związku z obowiązującymi obostrzeniami, przegląd odbędzie się w formie online. Zależy nam na zdrowiu i bezpieczeństwu uczestników, więc zaproponowana forma przeglądu jest w tym momencie jedyną możliwą.

Nagrania prezentacji konkursowych należy dostarczyć do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach w nieprzekraczalnym terminie do 12 stycznia 2021 roku.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Przeglądu, który jest dostępny na stronie internetowej MGOKiS Dobczyce, a w szczególności z wymaganiami technicznymi dla nadsyłanych nagrań.

Regulamin:

Regulamin-Powiatowego-Przegladu-Grup-Koledniczych-2021

Karta zgłoszeń:

Karta-Zgloszenia-Powiatowy-Przeglad-Grup-Koledniczych

Organizator powoła komisję artystyczną, która oceni prezentacje konkursowe. Najlepsze grupy zostaną zakwalifikowane do przeglądów wojewódzkich (online) w Bukowinie Tatrzańskiej i Podegrodziu.

informacje: MGOKiS


Archiwum iTV:

Hej Kolęda, kolęda … 2020

Hej Kolęda, kolęda … 2018

Hej Kolęda, kolęda … 2017


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Styczeń 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Gru   Lut »

youtube

Najczęściej czytane