Connect with us

Gmina Siepraw

Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych

Opublikowano

w

Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych

 

Dziś miało miejsce oficjalne otwarcie nowej inwestycji ścieżek pieszo-rowerowych w miejscowości Zakliczyn w gminie Siepraw. W dzisiejszym otwarciu udział wzięli m.in. przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: wójtowie i burmistrzowie oraz starosta powiatu myślenickiego, radny województwa małopolskiego a także przedstawieciele sejmu i senatu, oraz zaproszeni goście.

Zatoka Zakliczyńska z tej perspektywy wygląda imponująco, tym bardziej zapraszamy Państwa do korzystania z tej rekreacyjnej części powiatu myślenickiego. Otwacie dla Was obfitujące w moc atrakcji odbędzie się 27 sierpnia w sobotę. 

Dzień otwarty specjalnie dla Was, szczegóły: Przystanek Turystyczny nad Zatoką Zakliczyńską – dzień otwarty już 27 sierpnia : Myślenice iTV – Telewizja Internetowa (myslenice-itv.pl)

Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych

Krótką historię powstania inwestycji przedstawił zebranym wójt gminy Siepraw Tadeusz Pitala, następnie wręczył On podziękowania i upominki zaangażowanym i mającym wpływ na powstanie ścieżek pieszo-rowerowych w Zakliczynie. Inwestycja została poświęcona, przecięto wstęgę, i zebrani mogli zobaczyć ją w całej okazałości. Plac zabaw, siłownia plenerowa i ścieżki wiodące do innych atrakcyjnych miejsc. Wiele osób skorzystało z przygotowanych na tę okazję rowerów i hulajnog i wybrało się na przejażdżkę po bezsprzecznie malowniczej okolicy. 

Całość inwestycji to 7.980.477,05 zł, dofinansowane ze środków UE oraz krajowego budżetu państwa, RFIL oraz wkładu własnego gminy Siepraw (ponad 3.700.000 zł).

Więcej  o otwarciu w materiale filmowym we wrześniu. 

Galeria z otwarcia: 

Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych

Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych

Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych

Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowychZatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych

Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych Zatoka Zakliczyńska oficjalne otwarcie ścieżek pieszo-rowerowych


Historia:

Od momentu powstania Zbiornika Dobczyckiego na terenie gmin: Dobczyce, Myślenice i Siepraw w 1986 roku podejmowano próby udostępnienia go na cele rekreacyjne. Odbyły się liczne konferencje i powstały opracowania, z których wynikało, że jednym ze sposobów zagospodarowania zalewu może być ekoturystyka.

Gmina Siepraw zaprojektowała ścieżki pieszo-rowerowe w otoczeniu Zbiornika. Najpierw został zrealizowany projekt „Park Słoneczny w Sieprawiu – II etap” w 2020 r., w wyniku którego powstało prawie 1,5 km ścieżek pieszo-rowerowych, 3 kładki, kopiec widokowy, oświetlenie i mała architektura.

W latach 2020-2022 zrealizowano projekt „Ścieżki rowerowe oraz punkt turystyczny nad Zatoką Zakliczyńską”. Powstało 9,5 km tras, w tym odseparowane od ruchu ogólnego 6 km tras pieszo-rowerowych, 3 przystanki turystyczne z punktem widokowym, placem zabaw, siłownią oraz parking dla turystów.

Nad Zalewem

Powstanie dużego, sztucznego jeziora oraz jego postępująca sukcesja ekologiczna spowodowała, że Zbiornik Dobczycki stał się siedliskiem wielu gatunków roślin i zwierząt. Jako miejsce lęgów lub odpoczynku podczas wiosennej i jesiennej wędrówki wybierają liczne gatunki ptaków, których stwierdzono tutaj już ponad 240.

Diable Skały na Czerwonej Górze

Jedną z ciekawszych osobliwości przyrodniczych na ziemi myślenickiej są Diable Skały na Czerwonej Górze w Zakliczynie.

Skały zbudowane z piaskowca znajdują się w lesie. Jak w przypadku innych tego typu ostańców skalnych ludność miejscowa przypisywała ich powstanie siłom nadnarturalnym – stąd nazwa Diable Skały. W okazałej grzędzie skalnej znajduje się najdłuższa na Pogórzu Wielickim jaskinia szczelinowe, która ma 22 m długości.

Parking dla rowerzystów na ul. Starowiejskiej

W pobliżu parkingu w Zakliczynie znajduje się zabytkowy drewniany kościół z 1773 roku pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Na wieży znajduje się dzwon wielki z 1761 roku o nazwie Polonus.

Wewnątrz kościoła znajduje się wiele zabytkowych elementów w tym rokokowy ołtarz główny z XVIII w. – przyścienny, drewniany, malowany i złocony.

Punkt Widokowy Czechówka

Z punkty widokowego w Czechówce możemy obserwować przyrodę Zbiornika oraz podziwiać piękną panoramę Zatoki Zakliczyńskiej oraz widoczne szczyty Beskidów i Pogórza Wiśnickiego: Kamiennik Północny i Południowy, Lubogoszcz, Wierzbanowską Górę, Glichowiec, Ostrysz i Trupielec.

Projekt pn. „Ścieżki rowerowe oraz punkt turystyczny nad Zatoką Zakliczyńską” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

10 lat Myślenice iTV

Opublikowano

w

10 lat Myślenice iTV

10 lat  Minęło ❤️🎥 i 1340000 widzów odwiedziło Myślenice iTV Telewizję Internetową Region Południe .

10 lat Myślenice iTV

Dokładnie 10 lat temu 3 października 2012 zdecydowałem się założyć  działaność gospodarczą i spełnić swoje marzenie o zbudowaniu medium które będzie promowało naszą ziemię, kulturę ludzi i ich pasje , gdyż telewizję ogólnopolskie nie miały na to czasu antenowego. Dziś mija 10 lat i na swojej drodze spotkałem niezliczoną liczbę cudownych osób, które motywowały mnie do działania wspierały i popychały iTV do rozwoju. Byli też tacy co  mówili że się nie uda i że to w ogóle bez sensu jest- im też dziękuję .  Wytrwałość i pasja zwyciężyły. 
Nie każdemu  podoba się  to co robimy, ale ponad 4000 materiałów filmowych, to spory kawałek udokumentowanej historii, ludzi wydarzeń .

10 lat Myślenice iTV

 

Dziś mija 10 lat i jesteśmy na szczycie 🙂 co prawda Empire State Building w Nowym Jorku, ale zawsze to jakiś szczyt 🙂 Dziękuję wszystkim którzy w jakikolwiek  sposób przyczynili się do rozwoju Myślenice iTV , dziękuję moim nie zawodnym dziennikarzom Bartoszowi Cwynarowi, który ze mną był od samego początku uwierzył w to przedsięwzięcie zaryzykował, poświęcił sporo czasu oddając się telewizji ,  Ewelinie Mieleckiej Stankiewicz która oddaje serce telewizji  i pomimo bardzo dużej ilości obowiązków w iTV  nie przestaje działać, angażować się, oddając  się pracy i społeczności widzów Myślenice iTV . Dziękuję Małgorzacie Miszczak która wprowadziła do telewizji sporo zmian i angażowała się całym sercem pokazując piękno ludzi , naszemu niezawodnemu Dariuszowi Żmudzkiemu, który wniósł do naszej ekipy nową energię i motywacje do działania, Adrianowi Burtanowi, Szcepanowi Maślence . Działaność iTV nie była by możliwa bez operatów którzy angażują się jak tylko mogą, pomagając w realizacji materiałów filmowych.  Gdybym nie wymienił wszystkich to z góry  przepraszam ale sporo Was było : Józef Zięba, Dawid Abdul Hamid, Dariusz Żmudzki, Zygmunt Irzyk, Jacek Szymański,  Artur Chęć , Gabriel Chęć.

10 lat Myślenice iTV

Co  Najważniejsze dziękuję mojej cudownej rodzinie żonie Ewelinie, dzieciom Kubie i Mikołajowi za to że znoszą moja ciągłą nie obecność w domu  i brak czasu na życie rodzinne pomimo tego mnie wspierają ❤️
Przez 10 lat pojawiło się  mnóstwo ludzi którzy nam pomagają i wspierają nie jestem w stanie Was wymieniać bo nie wybaczył bym sobie gdybym kogoś pominął, a bez Was to by się w ogóle nie udało…

Dziękuję  Wam widzowie Myślenice iTV za to że jesteście z nami ❤️ wspieracie, motywujecie i ogalądacie . 🎥🥇

Urodziny w Nowym Jorku były możliwe dzięki Orkiestrze Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice i Arturowi Góralikowi który zaufał naszemu doświadczeniu i powierzył nam udokumentowanie wyprawy do USA .

Dziękuję: Jarosław Chęć
Właściciel, wydawca Myślenice iTV Telewizji Internetowej Region Południe

Kontynuuj czytanie

Edukacja

KRUS zaprasza dzieci roników! Kurs e – learningowego pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Opublikowano

w

KRUS zaprasza dzieci roników! Kurs e – learningowego pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Placówka Terenowa KRUS Myślenice, informuje że po raz czwarty zostanie przeprowadzone losowanie nagród dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, które rozwiążą i prześlą do Centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego certyfikat potwierdzający ukończenie kursu e – learningowego pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy.”

 
Ważne by do certyfikatu dołączyć formularz zgłoszeniowy. Pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: hulajnoga@krus.gov.pl z dopiskiem w tytule: „Kurs e-learningowy dla dzieci”.
 
Nagrody rzeczowe (hulajnogi) przewidziano dla 50 osób, wylosowanych spośród wszystkich dzieci, które wyślą ww. dokumenty w wymaganym terminie, tj. do 6 listopada 2022 r.
 
Szczegółowe informacje i zasady przyznawania nagród zostały umieszczone na stronie internetowej Kasy www.krus.gov.pl .
 
 
informacje: KRUS Myślenice

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Jubileusz Noro Lim w Piwnicy pod Lwem. Dwadzieścia lat minęło!!!

Opublikowano

w

Jubileusz Noro Lim w Piwnicy pod Lwem. Dwadzieścia lat minęło!!!

Noro Lim zespół instumentalno-wokalny rodem z Sieprawia, ma już 20 lat! Jubileusz zespołu odbył się w Piwnicy pod Lwem 18 września 2022 roku. Kameralny koncert pn. „20 piosenek dla przyjaciół” to istna uczta dla ducha, ukojenie dla skołatanych codziennością serc.

Koncertują po całej Polsce, nagrywają płyty, dzielą się swym talentem i muzyką z „krainy łagodności. Zespół współtworzą: Ewa Akśamowić – wokal i teksty, Rafał Alicki – fortepian, kompozycje i aranżacje, Ewelina Korczak – skrzypce, Alicja Dzierżęga – wiolonczela oraz Małgorzata Niedziułka – flet.

Z okazji urodzin składamy najlepsze życzenia członkom Zespołu Noro Lim w prezencie dołączamy krótki reportaż z jubileuszu!

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

październik 2022
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane