Connect with us

SOS

Zatrzymania nietrzeźwych kierowców w powiecie myślenickim – policjanci również po służbie nie tracą czujności

Opublikowano

w

policja

W ostatnim czasie, na drogach powiatu myślenickiego policjanci będący po służbie dwukrotnie reagowali widząc podejrzanie poruszający się samochód. W obydwu przypadkach dzięki ich zdecydowanej reakcji udało się wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierowcówZa jazdę w stanie nietrzeźwości grozi zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

We wtorek (15.06.br.) tuż po godzinie 18, kierowca osobowego peugota jadąc przez Osieczany, najpierw najechał na krawężnik, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu. To niecodzienne zachowanie na drodze nie umknęło uwadze jadącego za nim mężczyzny. Był to doświadczony funkcjonariusz myślenickiej drogówki, dla którego zatrzymywanie nietrzeźwych kierowców to chleb powszedni od ponad 8 lat. Choć tego dnia nie pełnił służby, nie miał wątpliwości, że należy podjąć zdecydowane działania. Przy pierwszej możliwej okazji wyprzedził peugeota i wymusił na kierowcy zatrzymanie pojazdu. Kiedy podszedł do niego, od razu spostrzegł że mężczyzna nie jest trzeźwy. W związku z tym zabrał mu kluczyki, aby uniemożliwić ucieczkę i zaczekał na przyjazd pełniących tego dnia służbę policjantów z drogówki. Badanie alkomatem wskazało, że 47-letni mieszkaniec gminy Wiśniowa miał  ponad 2,5 promila.

Podobna sytuacja miała miejsce pod koniec maja. Pochodzący z powiatu myślenickiego policjant Komendy Głównej Policji, sierżant sztabowy Jakub Misztal przebywał w rodzinnych stronach. Jadąc w czasie wolnym od służby zakopianką w kierunku Krakowa spostrzegł, że dla poruszającego się przed nim opla jeden pas ruchu to zdecydowanie za mało. Kierowca miał ewidentne problemy z utrzymaniem się na swoim pasie, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Dzięki zdecydowanej reakcji policjanta taka sytuacja nie trwała długo. Do zatrzymania doszło w Krzyszkowicach. Wyczuwalna woń alkoholu od zatrzymanego kierowcy, który tłumaczył się problemami żołądkowymi  utwierdziła sierżanta sztabowego Jakuba Misztala, że się nie pomylił.  Wylegitymował mężczyznę, którym okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, zabrał mu kluczyki i poczekał na przyjazd patrolu  ruchu drogowego.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami do lat 10.

Apelujemy, by każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.  

informacje: Oficer prasowy KPP w Myślenicach mł.asp. Dawid Wietrzyk


Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane