fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Zawodnicy Myślenickiego Klubu Petanque w pierwszej dziesiątce najlepszych na świecie!

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

MYŚLENICE/KAMBODŻA: Członkowie Myślenickiego Klubu Petangue zostali powołani przez Polską Federację Petanque, do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów w Phnom Penh w Kambodży, które rozpoczęły się 18 listopada.

Polska delegacja do Kambodży pojechała w składzie:

  • Dawid Balinka – Myślenicki Klub Petanque
  • Jakub Grzybowski – Żywiecki Klub Boules
  • Maurycy Klimaszewski – Białostocki Klub Petanque
  • Szymon Teufel – Myślenicki Klub Petanque

Trenerem i selekcjonerem Kadry jest prezes Myślenickiego Klubu Petangue, Grzegorz Kurowski. Mistrzostwa w Kambodży to debiut naszych rodzimych zawodników na tego typu zawodach.

Runda eliminacyjna Mistrzostw Świata składa się z 5 meczów, z których przynajmniej 3 trzeba wygrać, aby zakwalifikować się do następnego etapu. Pierwszy mecz reprezentacja Polski rozegrała z Tajlandią. Niestety, brak doświadczenia i ogromne umiejętności przeciwników zadecydowały o porażce 13:0. Znakomity poziom gry poprzeć można faktem, iż Tajlandia obecnie gra w półfinale Mistrzostw Świata. Następny mecz to spotkanie z USA. Nie załamując się po porażce, Polacy wygrali 13:0 . Ostatnie spotkanie pierwszego dnia Mistrzostw to mecz z Japonią. Po kilku dobrych partiach nasza reprezentacja wyszła na prowadzenie, aby cały mecz dociągnąć do końca i zwyciężyć 13:04.

Drugi dzień mistrzostw rozpoczął się meczem z drużyną Niemiec. Po długiej i zaciętej walce drużyna z Polski zwyciężyła 13:11. W ostatnim spotkaniu części eliminacyjnej nasza reprezentacja trafiła na zespół z Francji. Polacy zaprezentowali wysoki poziom gry zmuszając trenera przeciwników do zrobienia zmiany. Zmiana ta jednak pomogła Francuzom i ostatecznie zwyciężyli 13:3. Bilans wygranych 3:2 oraz porażki z dwoma najlepszymi drużynami na świecie pozwoliły na zajęcie 8 pozycji na świecie. Polaków czekał jednak ciężki mecz z Madagaskarem – obrońcą tytułu Mistrza Świata.

W tym meczu następuje kulminacja naszych umiejętności. Gramy swoisty kosmos i doprowadzamy do stanu 7:2. Następnie drużyna Madagaskaru dogania nas na 7:7. Szczęśliwe wybicie świnki i dwa nieudane strzały z naszej strony decydują o porażce z byłym Mistrzem Światamówi Dawid Balinka z Myślenickiego Klubu Petangue.

Mistrzostwa Juniorów zakończyliśmy na dziewiątym miejscu, wygrywając z drużynami z USA, Japonii oraz Niemiec. Niestety. zacięty mecz z drużyną z Madagaskaru zakończył się dla nas przegraną co spowodowało, że zakończyliśmy te mistrzostwa, na tym, wysokim i tak dla nas dziewiątym miejscu. Wynik naszym zdaniem jest bardzo dobry, fajnie zagraliśmy i dużo się nauczyliśmy, pokazując jednocześnie, że Polska potrafi zagrać na najwyższym, światowym poziomie – dodaje Dawid Balinka

Damska reprezentacja Polski, uplasowała się natomiast na Mistrzostwach Świata Juniorów na trzydziestym ósmym miejscu, ale za to w Pucharze Narodów wygrywając mecz z Malezją zakwalifikowała się do ćwierćfinału tego turnieju. Myślenice w Kadrze Polski reprezentuje Alicja Święch.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Lipiec 2020
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Cze   Sie »

youtube

Najczęściej czytane