fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Zawodnicy sekcji zapaśniczej KS Dalin na podium Pucharu Polski

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Podczas minionego weekendu w dniach 11-13.12.2020, po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej nasileniem epidemii Covid 19, zawodnicy sekcji zapaśniczej z Myślenic, uczestniczyli w trzech ogólnopolskich turniejach Sumo w Krotoszynie.

Odbyły się, dwa Puchary: Puchar Polski Juniorów, Puchar Polski Młodzików, oraz Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Sumo z Mikołajem. Do Krotoszyna pod opieką trenera Ryszarda Szpakiewicza wyjechało trzech zawodników: Jan Mastela w grupie Juniorów, oraz Filip Pacelt i Kacper Żelazny w grupie Młodzików. Bardzo dobrze rozpoczęli młodzicy walczący w Pucharze Polski Młodzików, którzy wygrali po kilka walk i dzięki temu wywalczyli miejsca na podium.

Kacper Żelazny zdobył srebrny medal w kat. wagowej + 75 kg, a Filip Pacelt brązowy w kat. wagowej do 70 kg. W grupie juniorów na skutek zmiany przepisów Jan Mastela otrzymał propozycję walki w trzech kategoriach wagowych: swojej – do 90 kg, wyższej – do 100 kg i w kategorii Open. Janek stwierdził, że potrafi walczyć z cięższymi przeciwnikami i zgłosił się do wszystkich trzech kategorii. W związku z systemem przyjętym w sumo, gdzie walki w danej kategorii trwają bez przerwy do momentu wyłonienia zwycięzcy, czekał go bardzo ciężki maraton. Już w swojej kategorii do 90 kg miał prawie wszystkie walki bardzo ciężkie trwające po kilka minut. Stoczył łącznie pięć walk z czego trzy wygrał i zajął trzecie miejsce. W kolejnej kategorii do 100 kg stoczył dwie zwycięskie walki pokonując w finale utytułowanego zawodnika z Lubziny Sławomira Ochała. W grupie Open o medale walczyło pięciu zawodników. Janek wygrał dwie walki i zdobył brązowy medal.

Największą frekwencję miały trzecie weekendowe zawody – Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w których walczyło łącznie prawie 150 zawodników i zawodniczek. Tym razem nasi zawodnicy zostali zakwalifikowani do tej samej kategorii wagowej w grupie dla zaawansowanych. Kacper wygrał wszystkie walki eliminacyjne i dopiero w finale uległ w walce z Mariuszem Koniecznym. Filip wygrał dwie walki i dwie przegrał zajmując trzecie miejsce.

Wyjazd do Krotoszyna – stolicy polskiego sumo był bardzo udany. Trójka naszych zawodników podczas dwóch dni wywalczyła siedem medali: jeden złoty dwa srebrne i cztery brązowe. Kacper Żelazny zaliczył udany rewanż za Mistrzostwa Polski, a ozdobą zwodów była wygrana walka Jana Masteli z cięższym o 40 kg Aleksandrem Gorącym z Pyrzyc.

Zawodnicy i trenerzy sekcji zapaśniczej i sumo składają serdeczne podziękowanie Panu Jarosławowi Bochenkowi za udostępnienie samochodu Seat Leon z paliwem na wyjazd do Krotoszyna.

Sekcja zapaśnicza i sumo KS Dalin składa serdeczne podziękowania sponsorom, oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji cyklu treningowego, organizacji zawodów i wyjazdów na zawody krajowe i zagraniczne, a także w organizacji zgrupowania Kadry Wojewódzkiej w zapasach. Dziękuje burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce – Urząd Miasta i Gminy Myślenice, staroście Józefowi Tomalowi – Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Marcie i Janowi Sawickim – JRD SAWICCY , Jarosławowi Bochenkowi – SEAT DYNAMICA, Stefanowi Hołujowi – HOTEL PARK, Marii Soskiej – PENSJONAT MARINA, Stanisławowi Bisztydze – Radnemu Sejmiku Małopolskiego, Ludwikowi Starzakowi.

informacje i zdjęcia: Ryszard Szpakiewicz KS Dalin Myślenice


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Styczeń 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Gru   Lut »

youtube

Najczęściej czytane