Connect with us

Sport

Zawody motocrossowe o „Puchar Husqvarny”

Opublikowano

w

DOMYSLNE

Ekipa Myślenice iTV dotarła 6 października do miejscowości Jaszczurowa w gminie Mucharz, gdzie na terenie przyszłego zbiornika wodnego „Świnna Poręba” przeprowadzono trzecią edycję zawodów motocrossowych o „Puchar Husqvarny”. Poza zawodnikami ścigającymi się na motorach, w niedzielę do rywalizacji przystąpili również kierowcy quadów. Imprezę zorganizował Myślenicki Klub Motorowy.

[cleanvideoplayer theme=”light” playlist=”{title: 'Zawody motocrossowe o Puchar Husqvarny’, youtube: 'https://www.youtube.com/watch?v=CHTXUhCcGeA’}”]

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Festiwal Sportów Extremalnych Extreme Jam powraca do Myślenic!

Opublikowano

w

Festiwal Sportów Extremalnych Extreme Jam powraca do Myślenic!

Po dwóch latach pandemii festiwal powraca w pełnym wymiarze przynosząc wiele atrakcji, a wśród nich długo wyczekiwane zawody Enduro MTB, które bezpośrednio związane są z powstającym kompleksem Myślenice Singletracks.

W najbliższych latach Myślenice mają szansę stać się czołową destynacją MTB przyciągającą fanów rowerowego szaleństwa z całej Polski.

Dlatego podczas Extreme Jam nie zabraknie Extreme Jam Downhill Cup , który jest stałym i obowiązkowym punktem programu. Niezwykle widowiskowe zawody w kolarstwie zjazdowym co roku przynoszą mnóstwo sportowych wrażeń.

Lokalizacja imprezy w malowniczej dolinie Raby ma swój bezpośredni związek z zaplanowanymi tu inwestycjami. Konsekwentnie realizowana polityka władz miasta przewiduje w najbliższych latach olbrzymi rozwój rekreacyjny Myślenic. Wielomilionowe inwestycje w trasy enduro na górach Chełm i Uklejna, czy budowa nowoczesnego skateparku wraz z pumptrackiem przemawiają za ulokowaniem potencjału festiwalu właśnie w tym miejscu.

Myślenice to brama do Tatr, tutaj zaczynają się góry, to miasto które ma wszystkie atrybuty by stać się extremalną stolicą Polski. Dodatkowym atutem jest bliskość i łatwość dojazdu z Krakowa oraz szybkie połączenie A4 z aglomeracją śląską.

Plaża trawiasta na Zarabiu to idealne miejsce na bazę naszego festiwalu. To ulubione miejsce spacerowe mieszkańców gminy i popularna weekendowa destynacja Krakowian. Lokalizacja ta zawsze tętni życiem gwarantując tysiącom spacerowiczów i plażowiczów atrakcje i miły wypoczynek.

Mając na względzie przyszłoroczne otwarcie skateparku – w miasteczku festiwalowym stanie minirampa, na której przeprowadzone zostaną szkolenia oraz zawody Vert Jam (deskorolka i hulajnogi). Propagowanie sportu wśród młodzieży jest jednym z priorytetów Extreme Jam.

Oprócz wspomnianych warsztatów jazdy na deskorolce i hulajnodze zainteresowani będą mogli wziąć udział szkoleniach MTB oraz jednodniowym obozie koszykarskim Basket Camp.

Dla tych którym bliższa jest sztuka i edukacja ekologiczna organizatorzy zaplanowali Graffiti Jam / Warsztaty Street Art oraz Eco Jam – wspólne sprzątanie świata.

Extreme Jam to nie tylko sport, ale także szeroko pojęty „lifestyle”. Na imprezie nie zabraknie dobrej muzyki. Od lat partnerem festiwalu jest międzynarodowa federacja dj’ska IDA. Dzięki tej współpracy zaprosimy chętnych do udziału w warsztatach dj’skich oraz wyłonimy podczas specjalnych zawodów Mistrzów Polski Dj’ów IDA Poland 2022 w kategoriach Scratch, Technical oraz Show.

Strefa Muzyczna IDA World Dj’s, która zlokalizowana będzie przy beach barze Lato Na Zarabiu zagwarantuje występy najlepszych Dj’ów, a wśród nich specjalny występ Mistrza Świata – Deejay’a Irie Audio Video Show

Całość programu festiwalu dopełni Good Food Fest – Foodtruck Zone, biegi przeszkodowe dla dzieci Ninja Kids Race, pokazy Trialu Rowerowego oraz specjalny seans Kina Letniego Małopolska MTB Film Festival.

W ciągu najbliższych lat Extreme Jam stanie się największą tego typu imprezą w tej części Europy i będzie skupiać kilka tysięcy sportowców różnych dyscyplin, najważniejszych europejskich artystów Street Art oraz opiniotwórcze osoby środowiska kultury i sportu.

Zapraszamy do śledzenia oficjalnego Fanpage festiwalu, gdzie w najbliższych dniach będą prezentowane dokładnie poszczególne dyscypliny i atrakcje:

https://www.facebook.com/Extreme-Jam-101504058092801

Podstawowe informacje na temat imprezy znajdują się też na stronie:

www.extremejam.pl

Sponsorem Głównym Festiwalu Sportów Extremalnych Extreme Jam 2022 jest PKN ORLEN.

Festiwal Sportów Extremalnych Extreme Jam powraca do Myślenic!


Inf.: Organizator Extreme Jam

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Międzynarodowy Turniej Tańca Sportowego – Klub Lady Fitness ze spektakularnymi sukcesami!

Opublikowano

w

Międzynarodowy Turniej Tańca Sportowego – Klub Lady Fitness ze spektakularnymi sukcesami!

Rewelacyjne wyniki i świetna atmosfera na Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Makowa Podhalańskiego, który odbył się 7 maja 2022.

Zawodniczki Klubu Lady Fitness zaprezentowały się znakomicie, zajmując miejsca na podium, zachwycając swą wysoką artystyczną i sportową formą.

Złote medale zdobyły:
🥇Tosia Kuźniar i Iza Zawada
🥇Nadia Kania
🥇Lena Nędza
🥇Tosia Kuźniar solo
🥇Aleksandra Scherbak Zlata Scherbak
🥇 Milena Nosal
🥇Zuza Kiszka Oliwia Cholewa
🥇Julita Łętocha
🥇 Yuliia Komenotrus
🥇Emilia Graca
🥇Zofia Wrona
Srebrne medale zdobyli:
🥈Milena Jurkiewicz
🥈Konrad Komperda
🥈Oliwia Cholewa
🥈Julia Owsiany
🥈Anna Węklar Maria Piwowarczyk
🥈Julita Łetocha Julia Owsiany
🥈Martyna Stokłosa
🥈Izabela Zawada
🥈Karolina Profic
🥈Kamila Pustelnik
Brązowe medale dla:
🥉Alicja Burkat
🥉Olga Ryabova
🥉Emma Kania
🥉Ewa Babkova
🥉Lena Latoń
🥉Elżbieta Matoga Maria Materna
🥉Barbara Paleczna
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów, nabieramy doświadczenia, rozpędzamy się i lecimy dalej. Obserwujcie nas koniecznie bo szykujemy dla Was coś niesamowitego! -podsumowała zawody trenerka Lady Fitness Anna Simsak – Godula.
informacje i zdjęcia: Klub Lady Fitness

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Perły Myślenic. Zarabie, Raba, kajaki. Tak było w latach 70. XX wieku

Opublikowano

w

Perły Myślenic. Zarabie, Raba, kajaki. Tak było w latach 70. XX wieku

Gmina Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta.

Przełom lat 70/80. XX wieku na kolorowej pocztówce – Zarabie, rzeka Raba, kajaki.

Perły Myślenic. Zarabie, Raba, kajaki. Tak było w latach 70. XX wieku

Raba miała potencjał turystyczny i rekreacyjny, a wiedziano o tym już w latach 70-tych poprzedniego wieku. To wtedy w okolicy jazu (nazywanego dziś górnym lub starym) pojawiły się kajaki. Zarabie przeżywało wtedy okres swojej świetności jako miejsca turystyki i rekreacji

Zarabie. Rzeka Raba powyżej górnego Jazu na fotografii sprzed prawie 50 lat. Ośrodek Wypoczynku Świątecznego. Było to miejsce odpoczynku myśleniczan i osób tu przybywających autobusami tzw. „zielonej linii” z Krakowa.

Wzdłuż brzegów rzeki plaże piaszczysto-kamienne wypełniane były przez odpoczywających. Charakterystyczne nadrzeczne środowisko sąsiadujące z lasem oraz ziemią uprawną mieszkańców Zarabia, doceniali szczególnie mieszkańcy z Krakowa i Nowej Huty. Stąd tez liczne drewniane kajaki były nade wszystko dla nich atrakcjami.

 

Perły Myślenic. Zarabie, Raba, kajaki. Tak było w latach 70. XX wieku

Zdjęcie K. Kuczyńskiego z archiwum kolekcjonerskiego Józefa Stanisława Błachuta.

 

blachut jozef

Józef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz losów ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

 

 

Perły Myślenic 119/19/2022

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane