Connect with us

Gmina Raciechowice

Zbierają rzeczy, którymi umilą najmłodszym pacjentom, czas pobytu w szpitalu

Opublikowano

w

DOMYSLNE

KRZESŁAWICE: Ekipa „szczęśliwej siódemki” wraz z uczniami ZS nr 4 w Krzesławicach, w gminie Raciechowice, postanowiła zorganizować akcje „Podaruj trochę szczęścia”,  dla dzieci z oddziału onkologicznego  i hematologicznego, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Do końca września, można oddawać takie rzeczy jak: bloki rysunkowe, zeszyty, kredki , pisaki, farbki, bajki i filmy na dvd, książki(mogą być używane w dobrym stanie), gry planszowe, puzzle,  karty, zabawki, maskotki oraz kartki z życzeniami zdrowia i pozdrowieniami dla wszystkich pacjentów krakowskiego szpitala.

Dary można dostarczać do Zespołu Szkół numer 4 w Krzesławicach lub sklepu „Łapciuszek” w Szczyrzycu (obok przystanku).

Pomysł całej akcji zrodził się spontanicznie. Miesiąc temu, siedem osób, zebrało  się by pomóc  Oliwce Bugańskiej z Porąbki(gmina Dobra) .Chcąc uczcić jej siódme  urodziny przebrali się i odwiedzili Oliwię w domu a z racji tego że dziewczynka przebywa teraz w szpitalu, „szczęśliwa siódemka” postanowiła tym razem sprawić niespodziankę nie tylko jej ale i innym małym pacjentom.

 

Patronat nad akcją objęło Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Wadami Serca ”SERDUSZKA Z PROKOCIMIA” .

 

Źródło: Justyna Jachowicz

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

15 lat minęło jak jeden dzień! Jubileusz Miesięcznika „SEDNO”

Opublikowano

w

15 lat minęło jak jeden dzień! Jubileusz Miesięcznika „SEDNO”

 

9 września 2022 roku w Muzeum Niepodległości w Myślenicach odbył się wernisaż wystawy jubileuszowej Powiatowego Miesięcznika „SEDNO.”

Inauguracja wystawy zawierającej 179 okładek pisma od pierwszego numeru do ostatniego, okazała się frekwencyjnym sukcesem. Blisko 150 osób wraz z redakcją „Sedna” świętowało 15. urodziny miesięcznika.

Gratulacje dla całej redakcji na czele z redaktorem Maciejem Hołujem.

Sto lat!

 

Kontynuuj czytanie

Gmina Raciechowice

„Już pływam” – gmina Rciechowice zapisy na pozalekcyjne zajęcia nauki pływania dla uczniów

Opublikowano

w

„Już pływam” – gmina Rciechowice zapisy na pozalekcyjne zajęcia nauki pływania dla uczniów
 

Gmina Raciechowice otrzymała dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego na realizację małopolskiego projektu „Już pływam”, polegającego na zorganizowaniu w ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych nauki pływania dla uczniów.

Zadanie skierowane jest do 60 uczniów szkół podstawowych, którzy chcą nauczyć się pływać lub udoskonalić techniki pływackie.
Zajęcia sportowe będą organizowane i prowadzone przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, zgodnie z obowiązującym w Polsce porządkiem prawnym, w wymiarze 20 godzin dla każdego uczestnika, z podziałem na grupy liczące nie więcej niż 15 osób.
 
W związku z powyższym ogłaszono rekrutację do projektu. 
 
Zapisy na zajęcia wyłącznie w Urzędzie Gminy Raciechowice ( pok.27, II Pietro – Lidia Ścibor) po wypełnieniu deklaracji uczestnictwa.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 12 37 25 204, lidia.scibor@raciechowice.pl
 
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

Dożynki Powiatu Myślenickiego 2022- gospodarzem była gmina Wiśniowa

Opublikowano

w

Dożynki Powiatu Myślenickiego 2022- gospodarzem była gmina Wiśniowa

Co prawda nominację do organizacji XXII Dożynek Powiatu Myślenickiego otrzymali w 2019 roku, ale z powodu pandemii koronawirusa nie mogli ich zorganizować w podanym wcześniej terminie. Gmina Wiśniowa- bo o niej mowa na bycie dożynkowym gospodarzem musiała więc zaczekać kilka lat (dokładnie 3). W końcu się jednak udało i 28 sierpnia 2022 Dożynki Powiatowe w gminie Wiśniowa doszły do skutku. 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

wrzesień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« sie   paź »

youtube

Najczęściej czytane