fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Zbyszek z Jawornika potrzebuje naszej pomocy. Bądźmy razem!

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Zbyszek chory na guza mózgu jest podopiecznym „BĄDŹMY RAZEM” Stowarzyszenia Hospicyjnego w Wiśniowej. Odważył się poprosić o pomoc, odpowiadamy zatem na Jego prośbę. Zbyszek w chwili obecnej ma 37 lat i bez pomocy, zdaniem lekarzy, nie dożyje czterdziestki. Wiemy, że na Was można liczyć. Bądźmy razem!

Zrzutka na leczenie: https://zrzutka.pl/3u37k6

Aukcje charytatywne: https://www.facebook.com/groups/502479457322406/

Historia Zbyszka:

Gdy miał 21 lat zdiagnozowano u niego guza mózgu – astrocytoma WHO II stopnia. Przeszedł wtedy operację usunięcia guza, potem był poddany radioterapii, której skutkiem ubocznym było gnicie kości czaszki w wyniku czego konieczne było usunięcie jej części.

Przez 15 lat guza nie było. Przez ten okres pojawiały się napady padaczkowe, które w ostatnim czasie się nasiliły i były coraz częstsze. Zbyszek co roku był poddawany badaniu MR (rezonans magnetyczny głowy). Badanie z grudnia 2019r zaniepokoiło lekarzy. Wówczas usłyszał słowa lekarza „nastąpiła wznowa guza mózgu i konieczna jest natychmiastowa operacja”. Rozpoznanie: nowotwór złośliwy mózgu.

Minął miesiąc od operacji i wiemy, że jest jeszcze gorzej niż 15 lat temu. Guz mózgu „mutant WHO III ale bardzo prawdopodobna już dokonująca się transformacja w kierunku glioblastoma”. Zbyszek został skierowany na standardowe leczenie: chemioterapię i radioterapię. Niestety ze względu na epidemię koronawirusa dalsze leczenie jest utrudnione.

Czas jest bardzo ważny. Chemia i radioterapia mogą nie pomóc,ale mogą być bardzo toksyczne. W przypadku powtórnej radioterapii może dojść do martwicy mózgu. Do tego standardowe leczenie nie daje możliwości pozbycia się tego typu guza. Jedyną szansą dla Zbyszka jest terapia Optune https://www.optune.de/, która w Polsce jest nierefundowana. Technologia hamuje wzrost guzów, zatrzymuje ich rozwój i nie powoduje dodatkowych uszkodzeń w innych częściach ciała.

Konieczne 6 miesięcy terapii kosztuje jednak niemal 600 tys. zł! Nie zdobędziemy takich pieniędzy sami, a nowotwór przecież nie będzie czekał… Zbyszek w chwili obecnej ma 37 lat i bez pomocy, zdaniem lekarzy, nie dożyje czterdziestki.

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane