Connect with us

Powiat myślenicki

Zdrowie i edukacja – to priorytety powiatu myślenickiego.

Avatar

Opublikowano

w

MYŚLENICE:  Zdrowie i edukacja – to priorytety powiatu myślenickiego.

Dzięki środkom własnym Powiatu oraz pozyskanym z programów zewnętrznych ruszają kolejne, ważne dla mieszkańców inwestycje i projekty. Na 56. sesji Rady Powiatu Myślenickiego zostały podjęte uchwały m. in. w sprawie przyznania dotacji celowych dla SP ZOZ w Myślenicach: na modernizację terenów zielonych- 144 tys. 754 zł, na dofinansowanie zakupu oprogramowania serwera w kwocie 69 tys. 390 zł, na dofinansowanie zadania związanego z przebudową oddziału anestezjologii i intensywnej terapii w łącznej kwocie 1 mln 800 tys.zł, stanowiącej wkład własny w ramach zadania, jakim jest remont i modernizacja Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Centralnej Sterylizatorni i Diagnostyki Obrazowej wraz z wyposażeniem i zakupem aparatury medycznej. Wartość projektu, który dofinansowany jest ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, to prawie 9 milionów złotych.

Podjęto również uchwałę w sprawie przystąpienia przez Powiat Myślenicki do realizacji Projektu pn. „Realizacja zajęć dodatkowych podnoszących kompetencje kluczowe uczniów ZSO i ZSTE w Myślenicach przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii komunikacyjnych – edycja III”. Celem projektu jest podnoszenie kompetencji uczniów: ZSO w Myślenicach z zakresu przedmiotów ogólnych: fizyki, matematyki, j. angielskiego, geografii oraz
j. niemieckiego, – ZSTE w Myślenicach z zakresu j. angielskiego, we współpracy z uczelniami wyższymi: z Uniwersytetem Jagiellońskim, Akademią Górniczo-Hutniczą i Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie. Wartość projektu to blisko 80 tys. zł, prawie w całości finansowany jest on ze środków pozyskanych przez Powiat z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Rada Powiatu postanowiła także przeznaczyć kwotę 11 tys. 960 zł pochodzącą z niewykorzystanych środków Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach na dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze przyznawane osobom niepełnosprawnym w ramach zadań i środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizowanych w 2018 roku przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach.

Oprac. WPSiFE

Wydarzenia

Marzec 2019
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Lut   Kwi »

Facebook

Najczęściej czytane