Connect with us

Gmina Myślenice

Zgrupowanie instruktorskie Mastro Defence System w Warszawie a na nim przedstawiciele Myślenic

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

SPORT: Belgia, Francja, Grecja, Włochy, Wielka Brytania, Austria, Czechy, Słowacja, USA, Ukraina i oczywiście Polska. Taki był pierwszy w Polsce i w tej części Europy kurs instruktorski Mastro Defence System LVL1. A w tym gronie instruktorzy Myślenickiego Klubu Seido Karate „Shiro Sagi Dojo” .

Pod koniec marca instruktorzy Myślenickiego Klubu Seido Karate „Shiro Sagi Dojo” Kyoshi Rafał Czapla, oraz Nidan Elżbieta Skawska, wzięli udział w zgrupowaniu instruktorskim Mastro Defence System, które odbyło się w Warszawie a zorganizowane było przez Marcina Michalik – Lipkę – szefa MDS Polska.

Było to zgrupowanie historyczne, gdyż pierwsze w Polsce oraz w tej części Europy. Dodatkowo przybyli na nie instruktorzy z całego świata z Fredem Mastro na czele – twórcą systemu. Przez trzy dni uczestnicy szkolili się pod okiem nie tylko topowych instruktorów MDS ale także ludzi, którzy są doświadczonymi szkoleniowcami sił specjalnych, a więc znających zagadnienie bezpieczeństwa osobistego od podszewki.

Czy było łatwo? Oczywiście, że nie! Tak naprawdę, szkolenie to było punktem kulminacyjnym, do którego nasi instruktorzy przygotowywali się przez ponad rok na szkoleniach w kraju i za granicą. Temat bezpieczeństwa osobistego nie jest tematem łatwym, gdyż nie istnieje gotowa recepta czy schemat zachowań by się obronić. To temat, w którym ważną rolę odgrywa psychologia, działanie w stresie, markery zagrożenia, odczytywanie kontekstu zachowań agresora, umiejętność wykorzystania przedmiotów użytku codziennego do obrony itp. Takich rzeczy nie da się wyuczyć w kilka treningów. To żmudny proces ale jeśli jest prowadzony właściwie, daje znakomite efekty. To właśnie daje nam Mastro Defence System- komentują zawodnicy Myślenickiego Klubu Seido Karate „Shiro Sagi Dojo” .

Dzięki takim szkoleniom, stale podnosimy swoje kwalifikacje oraz poziom szkolenia w naszym Dojo, a także godnie reprezentujemy nasze miasto Myślenice na arenach krajowej i miedzynarodowych- dodają sportowcy.

Serdecznie gratulujemy instruktorom oraz ich uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Info: Myślenicki Klub Seido Karate „Shiro Sagi Dojo” Foto: Agnieszka Gruchelska

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Grudzień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lis   Sty »

Facebook

Najczęściej czytane