Connect with us

Gmina Myślenice

Zimowa Akademia Sportu z reprezentantami Polski w Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach

Opublikowano

w

Zimowa Akademia Sportu z reprezentantami Polski w Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach
Zimowa Akademia Sportu z reprezentantami Polski w Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach
Zimowa Akademia Sportu z reprezentantami Polski w Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach

Zima już niebawem, a do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach wraz z Zimową Akademią Sportu zawitali nietypowi goście. Uczniowie wzięli udział w prelekcjach dotyczących żywności, motywacji, a także pokonywania własnych barier w realizacji swoich celów i marzeń. W wydarzeniu wzięli udział sportowcy, byli reprezentanci Polski Monika Brzostek i Marcin Prus oraz reprezentant Polski, paraolimpijczyk Igor Sikorski, medalista Igrzysk Paraolimpijskich w narciarstwie alpejskim.

Wydarzenie rozpoczęli zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach Renata Skuza, witając zaproszonych gości, a także uczniów, którzy w dwóch blokach tematycznych uczestniczyli w Zimowej Akademii Sportu zorganizowanej w Myślenicach przez BDB Event przy wsparciu Ministerstwa Sportu.

Uczniowie najstarszych klas posłuchali wykładu o żywieniu i dietetyce z udziałem Moniki Brzostek, reprezentantki Polski w siatkówce plażowej, uczestniczki Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, wykładu o motywacji w sporcie i w życiu przedstawionej w ciekawy sposób przez byłego reprezentanta Polski w siatkówce Marcina Prusa, a następnie posłuchali wywiadu i nawiązali dyskusję Igorem Sikorskim. Zwłaszcza spotkanie z będącym na wózku, niepełnosprawnym Igorem Sikorskim, który w wypadku stracił władzę w nogach i pomimo depresji po wypadku spowodowanej niepełnosprawnością, zdołał odnaleźć w swoim życiu możliwość dalszego uprawiania sportu i reprezentuje Polskę w narciarstwie alpejskim.

Młodsze klasy w drugiej części wydarzenia sprawdziły swoje siły w rywalizacji zimowych sportów, mogąc przekonać się osobiście jak być biathlonistą, hokeistą, snowboardzistą, czy curlingowcem. Imitacja sportów zimowych w halowych okolicznościach dostarczyła dzieciom sporo radości, a najlepszy zawodnik i najlepsza zawodniczka zostali nagrodzeni statuetkami oraz zaproszeni na ogólnopolską galę sportów zimowych w Cieszynie. Pozostali uczestnicy otrzymali medale lub dyplomy.

Komentarz Zimowej Akademii Sportu:

„Zimowy Test Sprawności w Miasto i Gmina Myślenice przerósł nasze oczekiwania! W spotkaniu udział wzięło 108 uczniów! To rekordowa frekwencja 🙂 ależ jesteśmy zmotywowani do dalszych spotkań szczególnie, że na trasie Suwałki i Białystok.”

Zimowa Akademia Sportu z reprezentantami Polski w Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach Zimowa Akademia Sportu z reprezentantami Polski w Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach

informacje: Miasto i Gmina Myślenice, Zimowa Akademia Sportu

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Dariusz Samek: Gdy zamkną drzwi do siłowni, wejdę oknem

Opublikowano

w

Dariusz Samek: Gdy zamkną drzwi do siłowni, wejdę oknem
Dariusz Samek: Gdy zamkną drzwi do siłowni, wejdę oknem
Dariusz Samek: Gdy zamkną drzwi do siłowni, wejdę oknem

24 października  oraz 07 listopada kulturysta z Myślenic Dariusz Samek,  zadebiutowałem na międzynarodowej scenie w zawodach kulturystyczny zdobywając: brązowy medal na NPC Champions Golden Cup oraz srebrny medal na PCA Grand Prix w swojej dywizji Men’s Physique. Jak sam mówi, te osiągnięcia upewniły  go w wyborze drogi życiowej… O jakiej drodze mowa ? Oczywiście o tej sportowej, która jak się okazało, wiodła go już od najmłodszych lat. Od małego na całego…

Kiedy i jak to się stało, że zainteresowałeś się kulturystyką i wszystkim tym, co wiąże się z kształtowaniem sylwetki? 

 

Od małego na całego, bo wszystko rozpoczęło się od niebieskich hantelek, które otrzymałem od swoich rodziców zamiast grzechotki za dzieciaka. W dzieciństwie moim ulubionym bohaterem był Hulk. Imponowała mi jego muskulatura oraz nadludzka siła. Pod koniec szkoły podstawowej zobaczyłem w telewizji film z Arnoldem Schwarzeneggerem. Jego atletyczna sylwetka zainspirowała mnie do rozpoczęcia treningów.

Inspiracja postaciami z bajek i filmów była jednym z zapalników Twojej pasji, ale przecież ta pasja wymagała rozpoczęcia regularnych treningów…

W tamtym czasie w Myślenicach nie było niestety żadnej siłowni, więc żeby zacząć swoją przygodę z tym sportem, musiałem poprosić swoich rodziców o sprzęt do ćwiczeń. Otrzymałem swoją pierwszą sztangę i ławeczkę. I tak oto zaczęła się moja przygoda. Nie przypuszczałem jednak, że odegra ona tak ogromną rolę w moim życiu. Zaledwie po kilku tygodniach ćwiczeń dostrzegłem pierwsze efekty. Po kilku latach treningu w domu w moim mieście otwarto siłownię w której trenuję od 2017 . Po kilku latach ćwiczeń dostrzegłem, że mam predyspozycje do tego sportu. Nie za bardzo wiedziałem, jak wyglądają kulturystyczne zawody, na czym polegają. Zdecydowałem się jednak pojechać, poznałem tam prawdziwych zawodników, zobaczyłem w jaki sposób się pozuje i dowiedziałem, na czym polegają takie zawody. Moja sylwetka nie odbiegała od rywali. Przede wszystkim pod kątem masy mięśniowej, ale i jakości umięśnienia. Tam dostrzegłem legendę polskiej kulturystyki, wielokrotnego mistrza, którego sylwetka zrobiła na mnie ogromne wrażenie i który został później moim trenerem. Po obejrzeniu mojej sylwetki stwierdził, że rzeczywiście mam potencjał i bardzo szybko zapadła decyzja o starcie.

 

Jak zadecydowałeś tak się stało. Wystartowałeś w międzynarodowych zawodach, stając na podium.

Tak. Zdobycie brązowego medalu na NPC Champions Golden Cup oraz srebrnego medalu na PCA Grand Prix w swojej dywizji Men’s Physique (Męska Sylwetka) dały mi ogromną dawkę motywacji i upewniły w wyborze drogi życiowej – w końcu przywiozłem do domu swój pierwszy medal. To tylko utwierdziło mnie także w przekonaniu, że kulturystyka jest całym moim życiem. To prosty sport, a im więcej szukam, tym bardziej błądzę. Właśnie ta prostota jest najtrudniejsza a jednocześnie najskuteczniejsza. Ciężka praca, konsekwencja i wytrwałość jest kluczem i tak samo podchodzę do życia- to taka moja życiowa dewiza.

Dariusz Samek: Gdy zamkną drzwi do siłowni, wejdę oknem

Co sobie zatem cenisz najbardziej, co sprawia że motywacja Cię nie opuszcza  ?

Nic mnie tak nie cieszy jak pomaganie ludziom, w dążeniu do ich celów. Pokazywanie właściwej drogi oraz uświadamianie że wcale nie jest to takie trudne jakby mogło się wydawać. Cenię sobie pracę z podopiecznymi. Każdy cel jest do osiągnięcia, wystarczy odrobinę cierpliwości, pracy oraz czasu. Chcesz wiedzieć co mnie motywuje? Chęć samodoskonalenia się, pokonywania własnych słabości, przełamywania wewnętrznych barier. Wynika to z mojego charakteru, jest mocno zakorzenione w głowie i to ona sprawia, że gdy zamkną drzwi do siłowni, wejdę oknem.

 

Czego wymaga od Ciebie kulturystyka ?

Często pytany o kulturystykę unikam tematu, bo wiem, że większość osób tego nie zrozumie… bo czy normalne jest żyć z podejściem 100% albo nic prze 24/7h? Tak właśnie to u mnie wygląda. Jedzenie jest dla mnie paliwem, nie hobby. Odliczam czas do każdego posiłku jak ziarenka ryżu w pojemniku z zegarmistrzowską precyzją. A posiłek oszukany (popularny cheat meal)? Tylko jeżeli jest częścią planu – nic z przypadku! „Tu jest Polska, tu się pije!” – no u mnie nie bardzo (od 6 lat 100% abstynent). To samo dotyczy siłowni. Trening po treningu, ćwiczenie za ćwiczeniem, seria po serii, powtórzenie za powtórzeniem. Kulturystyka to sport mocno indywidualny, wymagający dużego zaangażowania nie tylko fizycznego jak i psychicznego. Dzień po dniu działasz według schematu – trening, dieta. Nie utrzymasz takiego rygoru i dyscypliny bez jasno określonego celu swoich działań.

Dariusz Samek: Gdy zamkną drzwi do siłowni, wejdę oknem

 

Nawiązując do Twojego ostatniego zdania, jaki jest Twój cel?

Nie wstydzę się mówić głośno o swoich planach oraz o tym, że w przyszłość chciałbym zostać profesjonalnym zawodnikiem. W przyszłym sezonie moim starem docelowym będzie udział w zawodach, które umożliwią mi zawalczenie o kartę IFBB PRO dzięki której spełnię swoje marzenia sportowe.

Dziękuję za rozmowę, czekam zatem na kolejne sportowe, dobre wieści.

Dziękuje, ze sportowymi pozdrowieniami Dariusz Samek

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Bezpłatne badania mammograficzne – 3 grudnia przy Muzeum Niepodległości

Opublikowano

w

Bezpłatne badania mammograficzne – 3 grudnia przy Muzeum Niepodległości
Bezpłatne badania mammograficzne – 3 grudnia przy Muzeum Niepodległości
Bezpłatne badania mammograficzne – 3 grudnia przy Muzeum Niepodległości

NZOZ Mammo-Med Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice zaprasza mieszkanki na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy, finansowane przez Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Badania zostaną przeprowadzone w Mammobusie specjalnie zaprojektowanym dla potrzeb mammografii w dniu 3 grudnia (piątek) w godzinach 8:00 – 12:00 na parkingu naprzeciw Muzeum Niepodległości przy ul. Traugutta w Myślenicach.

Przed przystąpieniem do badania Panie wypełniają specjalnie opracowane ankiety, które zawierają informacje pozwalające na dokonanie pełniejszej oceny zdjęć przez lekarzy. Jedno badanie obejmuje wykonanie czterech projekcji (po dwie projekcje na każdą pierś).

W Myślenicach badania zostaną wykonane w piątek 3 grudnia na parkingu na byłym Placu Targowym, naprzeciw Muzeum Niepodległości przy ul. Traugutta w Myślenicach.
  • Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są Panie od 50 do 69 roku życia
  • Rejestracja telefoniczna:     58 325 76 02     lub     58 325 76 05

Bezpłatne badania mammograficzne - 3 grudnia przy Muzeum Niepodległości

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

Piłeś nie jedź! Myślenicka Policja zatrzymała trzech nietrzeźwych kierowców

Opublikowano

w

policja
Piłeś nie jedź! Myślenicka Policja zatrzymała trzech nietrzeźwych kierowców
Piłeś nie jedź! Myślenicka Policja zatrzymała trzech nietrzeźwych kierowców

W poniedziałek, podczas trwających w godzinach porannych działań wojewódzkich ,,Alkohol i Narkotyki”, polegających na wzmożonych kontrolach drogowych, myśleniccy policjanci zatrzymali trzech kierujących pod wpływem alkoholu. Jeden z nich przewoził w samochodzie 4-letnie dziecko.

Pierwszy z kierujących zatrzymany został przez patrol z Komisariatu Policji w Dobczycach, w miejscowości Czasław o 7:25. 30-letni kierowca osobowej hondy podczas kontroli wydmuchał ponad promil alkoholu.

O 7:30 w Myślenicach, na ulicy Słowackiego policjanci z myślenickiej drogówki przeprowadzili kontrolę kierowcy osobowego volkswagena. Był nim 37-letni kierowca z powiatu limanowskiego. Wynik badania alkomatem wykazał 0,5 promila.

Trzeci kierowca na podwójnym gazie zakończył swą podróż o 7:45 w Sułkowicach na ul. 11 Listopada. 29-letni kierowca opla wydmuchał 0,7 promila alkoholu. Niestety nie jechał on sam. Na tylnym siedzeniu, znajdował się 4-latek, którego odwoził do przedszkola!

Wszyscy nieodpowiedzialni kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. W każdym z powyżej opisanych przypadków policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy oraz dopilnowali, aby pojazdy zostały zabrane przez trzeźwe osoby.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

informacje: mł.asp. Dawid Wietrzyk, Oficer prasowy, KPP w Myślenicach

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

grudzień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« lis   sty »

youtube

Najczęściej czytane