Connect with us

Gmina Myślenice

„Złota Rybka w Krainie Śmieci” o ekologii i nie tylko!

Opublikowano

w

20190916 100032

MYŚLENICE: Teatr przy Drodze jest amatorskim projektem grupy przyjaciół, pasjonatów teatru, którzy od lat w swoich spektaklach poruszają ważne tematy. Tak też jest tym razem, reżyser Zbigniew Kaleta i jego podopieczni z dziecięcej sekcji teatru Grupa Mirakl wystawili spektakl „Złota Rybka w Krainie Śmieci”. Choć na pierwszy rzut oka spektakl traktuje o ekologii, to nade wszystko jest on o tym, jak można wykorzystać lub nie wykorzystać życiowe szanse. Spektakl jest o tym jakie zakończenie każdy z nas może dopisać w swoim świecie, w swoim życiu.

Rzecz dzieje się w teatrze tym samym teatr w teatrze a w nim mnóstwo; dymu, oparów i śmieci, aktorami są dzieci i młodzież w foliowych ubraniach, Dziwna Pani – kloszardka, Rybak i Złota Rybka. Reżyserem jest komputer a wszystko dzieje się w „epoce późnego plastiku” gdzieś w przyszłości. Początkowa scena to kultowy fragment „Gwiezdnych wojen”. „Wszystko zaczęło się niewinnie” od jednego rzuconego śmiecia, zły przykład stał się codziennością, która cywilizację prowadzi do zguby! „Dryfujemy ku zagładzie, ciężko będzie tutaj żyć…” Nie słychać już śpiewu ptaków, rzeka już nie płynie, jest gęsta jak żur, powietrze zanieczyszczone, odpady są wszędzie. Dzieci pięknie śpiewają, bawią się ale ten świat jest smutny…

Rybak łowi ryby mimo wszystko, licząc na to że przepowiednia dziwnej pani się nie spełni a rzeka ma w sobie życie, nagle co to? Wędka drga o „bierze, bierze”, wędkarz wyciąga … złoty kalosz. Czy jednak wszystko stracone? Jak zatrzymać zagładę tego świata? Legenda głosi, że trzeba znaleźć pierwszy rzucony na ziemię śmieć. Od niego zacznie się czyszczenie świata, przywracanie go do życia. Gdzieś pojawiają się nawet poszukiwacze owego śmiecia, ale i oni wydają się być 'pogubieni”. Musi się pojawić wybraniec, który to uczyni. Może to będzie właśnie Ty?

Ów wybraniec musi jednak porzucić współczesny pęd do posiadania coraz więcej. Niczym w historii o złotej rybce, w której żona rybaka, nie miała dość i chciała więcej i więcej, zaś swe trzy życzenia zmarnotrawiła na posiadanie coraz większego majątku, a sama ogarnięta pychą zatraciła się zupełnie.

Jako kończy się spektakl ku zaskoczeniu dobrze – dobry wybór, dobre działania i świat wraca do normalności. „Pochwalony bądź” można rzecz słowami encykliki Papieża Franciszka, która niczym kropka nad i stanowi zwieńczenie ludzkich działań skoncentrowanych na ochronie środowiska naturalnego (Bożego daru). Mamy nadzieję, że już wkrótce będziecie mogli to zobaczyć, a jak? Byliśmy 15 września na spektaklu by nagrać go i ocalić od zapomnienia. Uważamy, że było warto!

W spektaklu wystąpili:

Anna Biały, Kasia Biały, Ania Basista, Ola Boryczko, Julka Bujas, Kasia Firek, Majka Firek, Milena Feliks, Kasia Kołodziejczyk, Aneta Muniak, Kamila Panek, Julka Piwowarczyk, Milena Podlodowska, Ola Sroka, Ania Wawrzyniak, Michał Bujas, Karol Kaźnica, Klemens Kopera, Władek Piwowarczyk, Maciek Szarek, w roli Dziwnej Pani Beata Uchacz.

Światło: Arek Firek; materiały graficzne: Kinga Piwowarczyk; kostiumy: Monika Madej, montaż dźwięku: Michał Myśliwiec; inspicjent: Maria Skobejko; technika: Zdzisław Uchacz, Tadeusz Skobejko; scenariusz i reżyseria: Zbigniew S. Kaleta.

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Gmina Myślenice

Otwarte Mistrzostwa Myślenic w Badmintonie 2022 – podsumowanie

Opublikowano

w

Otwarte Mistrzostwa Myślenic w Badmintonie 2022 – podsumowanie

Sekcja badmintona TKKF Uklejna, tak podsumowuje sobotnie (21 maja) Otwarte Mistrzostwa Myślenic w Badmintonie 2022:

Niesamowita atmosfera, wspaniali ludzie, zmęczone, ale i zarazem uśmiechnięte twarze. Bardzo wiele zaciętej gry na najwyższym poziomie do późnych godzin nocnych. Zawodnicy z wielu regionów Polski – to dzięki Wam ten turniej tętnił życiem. Podsumowując: ponad 140 rozegranych meczy, 14 godzin rywalizacji w 8 kategoriach, 73 uczestników.
Rozlosowane nagrody rzeczowe wśród wszystkich uczestników turnieju oraz wręczone medale i nagrody dla zdobywców czołowych miejsc poszczególnych kategorii.
Podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Pana Jarosława Szlachetki za objęcie naszego wydarzenia honorowym Patronatem oraz ufundowanie nagrody głównej losowanej. Podziękowania dla V-ce Burmistrza Pana Matusza Sudra za uroczyste otwarcie turnieju oraz przekazane gratulacje. Liczymy na dalsze wsparcie naszej dyscypliny sportowej jaką jest badminton.
Podziękowania dla sędziego głównego turniej Pana Roberta Hodura za bardzo sprawne przeprowadzenie zawodów oraz mega wkład swojej pracy.
Podziękowania również dla naszych sponsorów: www.twojbadminton.pl za nagrody rzeczowe oraz restauracji www.stek.pl za pyszną zupę dla wszystkich uczestników turnieju.
Dziękujemy naszym patronom medialnym: www.myslenice-itv.pl oraz www.miasto-info.pl za promocję wydarzenia.
Na końcu jeszcze raz chcieliśmy się zwrócić do wszystkich Zawodników, którzy postanowili nas odwiedzić – Jesteście wspaniali – DZIĘKUJEMY !!! i zapraszamy na kolejne edycje.
Ps. ukłony w stronę kibiców, którzy też licznie nas odwiedzili i swoim dopingiem, oklaskami wspierali zawodników.”
Szczegółowe wyniki końcowe pod linkiem:https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx…
Galeria:

informacje i zdjęcia: Sekcja badmintona TKKF Uklejna

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Myślenicki Dzień Dziecka, czyli Balonowe Podróże w Parku Miejskim 29 maja!

Opublikowano

w

Myślenicki Dzień Dziecka, czyli Balonowe Podróże w Parku Miejskim 29 maja!

 

W niedzielę 29 maja zapraszamy do Parku Miejskiego im. Jana Izydora Sztaudyngera na Zarabiu na Myślenicki Dzień Dziecka!

Impreza dla najmłodszych wpisuje się w tegoroczne obchody 680-lecia lokacji Myślenic, a w programie między innymi spektakl Balonowe Podróże, gigantyczne dmuchańce, rozbójnicka lekcja tańca, występy artystyczne, animacje, quizy i konkursy z nagrodami, a także Spotkanie z Historią – „Poznajmy Myślenickie Legendy – Banda Katarzyny”.

Podczas Myślenickiego Dnia Dziecka swoje stoiska z atrakcjami dla najmłodszych zorganizują również lokalne instytucje – Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Centrum Usług Społecznych, Muzeum Niepodległości w Myślenicach, Państwowa Szkoła Muzyczna im. Ludmira Różyckiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach.

Na wydarzenie zaprasza burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Jarosław Szlachetka.

Dołącz do wydarzenia na facebooku: Myślenicki Dzień Dziecka, czyli Balonowe Podróże w Parku Miejskim

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Salt Mine Cup 2022: Mali piłkarze z całego świata zagrają w Myślenicach!

Opublikowano

w

Salt Mine Cup 2022: Mali piłkarze z całego świata zagrają w Myślenicach!

Drużyny z piętnastu krajów i trzech kontynentów, a wśród nich między innymi angielski Liverpool, kenijska Legacy FA, chorwackie Dinamo Zagrzeb, portugalski Sporting Lizbona, reprezentacja zachodniej Ukrainy, ale też polskie tuzy jak Wisła Kraków, Cracovia, Legia Warszawa, Lech Poznań, czy Pogoń Szczecin – to tylko niektóre zespoły, które w najbliższy weekend zmierzą się w Myślenicach w finale piłkarskiego turnieju Salt Mine Cup 2022.

Charytatywny turniej dla dzieci o charakterze międzynarodowym, a nawet międzykontynentalnym, po raz kolejny odbędzie się przy współpracy Fundacji Mali Mistrzowie z samorządami z Myślenic i Wieliczki. Przed rokiem finałowe zmagania rozgrywane były na obiektach Solnego Miasta, a tym razem w wielickiej części imprezy odbędą się eliminacje, natomiast wielki finał zaplanowano w Myślenicach w niedzielę 29 maja, na obiektach spółki Sport Myślenice przy ul. Zdrojowej 9.

Wydarzenie honorowym patronatem objął burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, a organizacyjne wsparcie oferują również Gmina Wieliczka, Kopalnia Soli w Wieliczce, spółka Sport Myślenice oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Turniej dzieci równocześnie odbywać się będzie na trzech boiskach na Zarabiu na sztucznej nawierzchni. Piłkarze z akademii najlepszych klubów z całego świata, a także polska czołówka w towarzystwie Dalinu Myślenice i zwycięzcy lokalnych eliminacji – Sportowca Modlniczka, rywalizować będą przez całe dnie w sobotę i niedzielę.

– Serdecznie zapraszam w niedzielę 29 maja na obiekty Sport Myślenice na Zarabiu, gdzie od samego rana i niemal do wieczora rozgrywane będą finałowe mecze rozgrywek Salt Mine Cup 2022. Ten turniej zyskał renomę w Polsce, ale również na świecie. Co roku rozgrywki relacjonują ogólnopolskie media, a reportaż z Myślenic robi między innymi Canal + Sport. Również 29 maja nieopodal w Parku Miejskim na Zarabiu od godziny 15:00 organizujemy Myślenicki Dzień Dziecka. Zapraszam na obydwa te wydarzenia. Na pewno warto zobaczyć z bliska rywalizację małych piłkarzy z najlepszych europejskich, i nie tylko, klubów piłkarskich – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Losowanie grup odbędzie się w przeddzień imprezy, szczegółowy harmonogram i terminarze można znaleźć na stronie www.fundacjamalimistrzowie.pl

Wywiad z burmistrzem Jarosławem Szlachetką po turnieju eliminacyjnym: „Salt Mine Cup łączy ludzi”

Salt Mine Cup 2022: Mali piłkarze z całego świata zagrają w Myślenicach!

informacje: UMIG Myślenice

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane