Connect with us

Gmina Myślenice

Złoto i Brąz Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin ponownie trafia do Myślenic

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

MYŚLENICE/WROCŁAW: 18-19 maja we Wrocławiu w Hali Orbita odbyły się Mistrzostwa Starego Kontynentu, w których wzięło udział 730 zawodników z 28 krajów.

Pierwszego dnia rywalizowali seniorzy, a wśród nich sensei Marcin Sturgulewski.  Trener  Myślenickiej Akademii Karate „Byakko” powtórzył sukces sprzed roku i przywiózł do Myślenic dwa medale 33 Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin, największej na świecie organizacji IKO.

Indywidualnie Marcin stanął na 3 miejscu podium w kategorii kata seniorów, pokonując 22 przeciwników. W kategorii Team Kata, trzyosobowa drużyna w składzie z Marcinem Sturgulewskim obroniła tytuł Mistrzów Europy. Za nimi na podium stanęły drużyny Węgier oraz Rosji. Trzecią konkurencją, w której startował myśleniczanin było kumite full contact (walki bez ochraniaczy), w najliczniejszej kategorii seniorów do 70kg. Zmagało się w niej aż 38 zawodników.

W pierwszej walce nasz reprezentant zmierzył się z Rosjaninem – późniejszym zwycięzcą Mistrzostw. Początek walki zapowiadał się bardzo dobrze, niestety poprzez mocne kopnięcia w kolano, pojawiło się zagrożenie kontuzji stawu i Marcin zmuszony był poddać walkę. 

„Dziękuję wszystkim moim kibicom za przyjazd na halę, oglądającym transmisję i trzymającym kciuki.  Po raz pierwszy miałem okazję startować na imprezie tej rangi przed własną publicznością. To niesamowicie budujące mieć tak wspaniałych ludzi za sobą. Te medale to również wasza zasluga. Jak zwykle, stawiam sobie kolejne cele i będę je realizował ze świadomością, że przynosi to wiele emocji i radości również innym osobom.” 

Zawody we Wrocławiu pokazały, że Polacy radzą sobie wyśmienicie z organizacją turniejów na najwyższym poziomie. Mamy nadzieję, że Mistrzostwa Europy w karate kyokushin niebawem wrócą do naszego kraju. 

źródło i zdjęcia: Marcin Sturgulewski

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Grudzień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lis   Sty »

Facebook

Najczęściej czytane