Connect with us

Gmina Myślenice

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego w Gminie Myślenice!

Opublikowano

w

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego w Gminie Myślenice!

Głosy policzone, 7 967 mieszkańców zagłosowało w czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice. Najlepszy wynik w projektach ogólnomiejskich uzyskało „Oświetlenie ścieżki rowerowo-biegowej na Zarabiu” i zostanie zrealizowane w 2022 roku. Poznaliśmy również wyniki w głosowaniu mieszkańców na zadania sołeckie i okręgowe!

– Dziękuję mieszkańcom za tak liczny udział w Budżecie Obywatelskim, bo to dzięki Waszemu zaangażowaniu milion złotych z miejskich środków zainwestujemy na realizację wybranych przez Was projektów. Mam nadzieję, że z roku na rok mieszkańcy będą coraz bardziej zaangażowani i coraz bardziej pomysłowi w kwestii zagospodarowania środków, jakie Gmina Myślenice przeznacza na Budżet Obywatelski – mówił podczas ogłoszenia wyników Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

W głosowaniu na projekty ogólnomiejskie 2 545 mieszkańców zagłosowało na „Oświetlenie ścieżki rowerowo-biegowej na Zarabiu”, wyprzedzając projekt Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej wraz z myślenickimi OSP Dolne Przedmieście oraz Górne Przedmieście, który miał w planie wyposażenie w sprzęt ratowniczy wyżej wymienione jednostki. Trzecie miejsce zajęła Tężnia solankowa, której budowę na Zarabiu poparły 1332 osoby, a co ciekawe zdecydowanie najwięcej głosów ten projekt uzyskał w głosowaniu elektronicznym.

W dwóch okręgach miejskich ze zdecydowaną przewagą wygrały zadania „Inwestując w Dzieci – Inwestujesz w Siebie – etap II” oraz „Orzeł Park – rozbudowa placu zabaw na Dolnym Przedmieściu”. Projekt z pierwszego okręgu pozwoli na modernizację i wyposażenie przedszkola na Górnym Przedmieściu, natomiast projekt z drugiej części miasta przeznaczy kwotę 174 150 zł na modernizację placu zabaw przy stadionie Orła Myślenice. Na terenach wiejskich najbardziej zaangażowani byli mieszkańcy Zasani, których ponad 45% zagłosowało na projekt wyposażenia przedszkola.

– Łącznie mieszkańcy oddali wspomniane 7 967 głosów, co stanowi 20,52% spośród mieszkańców uprawnionych do głosowania w Budżecie Obywatelskim. Najbardziej zacięta była rywalizacja w projektach ogólnomiejskich, natomiast również w wybór zadań okręgowych i sołeckich zaangażowało się sporo mieszkańców. Wybór mieszkańców padł na realizację 19 zadań, w Borzęcie zostaną zrealizowane dwa projekty do wyczerpania puli środków, natomiast w pozostałych okręgach lub sołectwach wygrało jedno zadanie z wyjątkiem Jawornika i Chełmu, gdzie nie uzyskano wymaganego 15% poparcia dla zgłoszonych zadań – dodał Marek Pajka, zastępca naczelnika Wydziału Promocji Współpracy Sportu i Kultury.

Pełna lista projektów skierowanych do realizacji przez Gminę Myślenice w roku 2022 została opublikowana na stronie www.bo.myslenice.pl


Inf.: Gmina Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane