Connect with us

Bez kategorii

Znany myślenicki optyk, wraz z kolegą, skatował swoją żonę, usiłując ją zamordować

Opublikowano

w

DOMYSLNE

STRÓŻA: Według informacji uzyskanych przez naszą redakcję w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie, do makabrycznego zdarzenia doszło w Stróży w nocy z piątku na sobotę. Jak wynika z zeznań świadków, znany myślenicki optyk Paweł W. i jego kolega Mariusz K., najpierw próbowali za pomocą gazu oraz noży zaatakować szwagra Pawła W.  a następnie brutalnie pobili żonę optyka.

Wszystko rozpoczęło się w klubie przy ul. św Jana w Krakowie, gdzie Mariusz K. próbował ugodzić nożem pana Łukasza-brata skatowanej kobiety. Po nieudanej próbie, mężczyźni pojechali do jego siostry a zarazem żony Pawła W., gdzie dopuścili się bestialskich czynów.

Mężczyźni wspólnie znęcali się nad kobietą wyrywając jej włosy, zadając  ciosy nożem oraz okładając ją pięściami i kopiąc po całym ciele, powodując silne obrażenia głowy i kręgosłupa. Prawdopodobnie przed śmiercią, uchroniło ją to, że zaalarmowana przez brata, zdążyła w na kilka minut przed przyjazdem oprawców zadzwonić na policję.

Podczas interwencji Mariusz K. za pomocą noża, chciał dokonać czynnej napaści na policjanta, a ponadto obaj mężczyźni grozili funkcjonariuszom, aby  zaniechali czynności służbowych.

Brutalnie pobita kobieta trafiła do jednego z krakowskich szpitali, jej stan określany jest jako ciężki.

Napastnicy byli pijani, dopiero gdy wytrzeźwieli przesłuchano ich w Myślenicach a następnie przewieziono do komendy w Krakowie. Prawdopodobnie Paweł W. już wcześniej znęcał się nad żoną, ale jako bogaty biznesmen czuł się bezkarny. Nie pomagał jej w wychowaniu dzieci a nawet niedawno wyprowadził się do Krakowa. Trwające problemy rodzinne i tym razem stały się motywem tragedii.

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach skierowała wobec Pawła W. (lat 43) oraz Mariusza K. (lat 29) wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, wynikiem czego mężczyźni trafili do krakowskiego aresztu. Oskarżeni nie przyznają się do winy i odmawiają złożenia jakichkolwiek wyjaśnień. Mężczyznom grozi od 8 lat do dożywotniego pozbawiania wolności.

 

 

źródło: Prokuratura Okręgowa w Krakowie

Tekst: Ewelina Mielecka-Stankiewicz

 

 

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski

Opublikowano

w

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski.

To dla nas wszystkich ogromna strata. Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Józefa Leśniaka – I Wicewojewody Małopolskiego. Dla niego zawsze najważniejsza była Polska. Był wielkim patriotą, oddanym sprawie naszej Ojczyzny. Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – tak postrzegał swoją misję w Urzędzie Wojewódzkim jako I Wicewojewoda Małopolski. Zawsze służył mi radą i wsparciem. Odszedł otoczony rodziną i przyjaciółmi- poinformował wojewoda Małopolski Łukasz Kmita

 

 


Źródło: Biuro Wojewody Małopolskiego

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Uwaga – zmiana organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu. We wtorek 19.04.2022!!!

Opublikowano

w

Uwaga – zmiana organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu. We wtorek 19.04.2022!!!

Gmina Pcim informuje o zmianie organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu w  dniu 19 kwietnia 2022 roku we wtorek od godziny 10:00.  Wyłączone zostaną z ruchu łącznice węzłowe relacji Kraków/Myślenice➡️Pcim oraz Pcim➡️Chyżne.

Prosimy o zachowanie ostrożności!!!

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2022. Msza Święta Parafia NNMP w Myślenicach

Opublikowano

w

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2022. Msza Święta Parafia NNMP w Myślenicach

Na rozpoczęcie tegorocznej edycji EDK zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 21:00 w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej w piątek 8 kwietnia, której przewodniczył ks. proboszcz Zdzisław Balon, kazanie wygłosił ks. Jarosław Łabęda.

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2022. Msza Święta Parafia NNMP w Myślenicach

Msza Święta – Transmisja na żywo.

 

Pątnicy do wyboru mieli siedem tras, na każdej z nich zmaganie, trud, ale i przede wszystkim spotkanie z Chrystusem!

Poszli z Panem Bogiem.

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane