fbpx
Connect with us

Bez kategorii

Zostaw coś po sobie- czyli nawiązywanie znajomości w XXI wieku

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Profile w mediach społecznościowych, różnego rodzaju komunikatory i inne udogodnienia, za pomocą których możemy nawiązywać znajomości w internecie, są już tak popularne, że stały się czymś bez czego większość naszej populacji nie wyobraża sobie swojej egzystencji. Jak mówią specjaliści, internet sam w sobie nie jest złym narzędziem, więc dlaczego by go nie wykorzystywać to różnych celów? Jakich? Na przykład do poszukiwania rzeczy, usług osób a nawet miłości…

Wśród użytkowników Facebooka, bardzo szybką popularność zdobyły strony typy „Spotted”. Co to takiego ? To przestrzeń (strona, profil)gdzie, administratorzy przyjmują ogłoszenia od zainteresowanych np. odnalezieniem kogoś i anonimowo publikują je na tablicy. Tym sposobem, dane osobowe nie są ujawniane, a jeśli osoba, której dotyczy ogłoszenie przeczyta je i będzie zainteresowana jego treścią, to może w ten sam sposób odpowiedzieć lub zostawić swoją wiadomość w komentarzu pod postem .

Czego najczęściej szukają użytkownicy poprzez Spotted? Z obserwacji można wywnioskować że…znajomości z kim kogo się przez przypadek zobaczyło i chce się tę osobę odnaleźć.

I tak oto na profilu Nowy Spotted Myślenice można przeczytać między innymi takie ogłoszenia:

„Pozdrawiam dziewczynę, ktorą spotkałem dzisiaj koło godziny 16 w chińskim markecie. Odjechałaś ciemnym Oplem Insignia. Masz piękny uśmiech! <3
Zostaw cośos po sobie!


„Siemka pozdrowienia dla dwóch sympatycznych koleżanek ze srebrnego opla astra H , Panowie z vw odezwijcie się w kom to może wyskoczymy na zakopiankę  „


„Pozdrawiam dziewczynę która codziennie rano w Jaworniku koło 7;10 przechodzi obok przystanku. Masz srebrną kurtke i czarną czapkę. Kilka razy wymieniliśmy się spojrzeniami. Śliczna jesteś! „


„Pozdrawiam przystojnego chłopaka wiem, że masz na imię Tomek ❤️ i chodzisz do Lubnia do 1 technikum proszę jak to czytasz zostaw coś po sobię.
– dziewczyna z galerii „


Jak pisał Piotr C. w swojej książce „Brud” – „Gdzie te czasy, kiedy pułkownik Wieniawa-Długoszowski przesłał znajomej damie bukiet kwiatów, a w załączonym liściku napisał: Szanowna Pani! Zeszłej nocy śniła mi się Pani w taki sposób, że poczułem się zobowiązany”. Czasy się zmieniły, pułkownik znał przecież swoją damę, a tutaj wystarczy napisać „zostaw coś po sobie” i a nuż dama sama się zgłosi, a bukiet prześle się w stosownym czasie.

Ile osób odpowiada na takie ogłoszenia? Ciężko stwierdzić. Czasem jednak zdarzają się wpisy potwierdzające skuteczność działania Spotted.

„Jezu dzięki tej stronie, go znalazłam jestem mega wdzięczna” – czytamy na Nowy Spotted Myślenice

Nasuwa się jednak pytanie, dlaczego „ogłoszeniodawcy” nie działają tu i teraz? Czy łatwiej jest nam swoje uczucia najpierw wyrazić anonimowo przez internet zamiast podejść do obserwowanej osoby i w ten sposób się poznać ? Nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo przecież każdy z nas jest inny i kieruje się własnymi przesłankami.

XXI wiek rządzi się swoimi prawami, i nie należy tego negować, każda forma jest dobra do tego, aby nawiązywać nowe znajomości, szczególnie te, które być może staną się zapalnikiem do dłuższej relacji.

Pozdrawiamy dziewczynę która na Spotted znalazła poszukiwaną osobę, zostaw coś po sobie, chętnie zrealizujemy o Tobie reportaż 🙂

FOTO: Nowy Spotted Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Styczeń 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Gru   Lut »

youtube

Najczęściej czytane