Connect with us

Gmina Myślenice

Zrób wielkanocną palmę! MOKiS zaprasza do konkursu online!

Myślenice: Skoro Niedziela Palmowa tuż, tuż, dlatego też Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Miasto i Gmina Myślenice oraz Krakowska Kongregacja Kupiecka – Myślenice zapraszają serdecznie na kolejną edycję Myślenickiego Konkursu Palm Wielkanocnych. Tym samym, w tym roku – ze względu na szczególne okoliczności epidemiologiczne konkurs odbędzie się w formie online.

Bez wątpienia dla chrześcijan Święta Wielkiej Nocy i związane z nią tradycyjne obrzędy, mają ogromne znaczenie. Dlatego w tych trudnych czasach trzeba zadbać o ich kultywowanie. Oczywiście chcemy pamiętać o wielowiekowych tradycjach, tych które zawsze łączyły Polaków.

Wróćmy pamięcią do minionych lat, jak tłumnie świętowaliśmy na myślenickim rynku Niedzielę Palmową. Wierni z palmami, dorośli i dzieci, piękne, kolorowe, sięgające nieba palmy, najczęściej robione własnoręcznie, dzieła sztuki ludowej robione przez całe rodziny.

Choć w tym roku nie będziemy mogli spotkać się w sercu naszego miasta, to organizatorzy konkursu palm znaleźli alternatywę. Wspólny konkurs internetowy. Od 25 marca do 4 kwietnia czekają oni na zdjęcia wykonanych przez Was palm wielkanocnych. Do konkursu można zgłaszać palmy w dwóch kategoriach palma tradycyjna oraz palma oryginalna.

Szczegóły, zgłoszenia oraz pytania należy wysyłać przez nasz facebookowy profil https://www.facebook.com/mokismyslenice/ W trakcie trwania konkursu Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu będzie prowadzić poradnik online z materiałami i informacjami, jak samodzielnie wykonać wielkanocną palmę. Wszyscy zainteresowani powinni na bieżąco śledzić facebook: https://www.facebook.com/mokismyslenice/

Fundatorem nagród jest Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu i Krakowska Kongregacja Kupiecka – Myślenice, narodę specjalną wręczy Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Pan Jarosław Szlachetka.


Konkurs wpisuje się w szerszą akcję pn. Kultura w czasach kwarantanny. Myślenice 2020, którą Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu udowadnia, że wiele działań edukacyjnych i kulturowych można również przenieść do strefy online.

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Marzec 2020
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lut   Kwi »

Facebook

Najczęściej czytane