Connect with us

Religia

„Życie samo się nie zrobi!” EDK 3 kwietnia 2020 – podejmiesz wyzwanie?

Opublikowano

w

EDK 2020

Myślenice: Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa mieszkańcom ziemi myślenickiej tłumaczyć nie trzeba ale zapytać warto: Podejmiesz wyzwanie (i szansę) roku?

EDK 2020 już 3 kwietnia!

Droga będzie jak zwykle ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać.

EDK to pomysł na to, jak rozpocząć zmiany w swoim życiu.

Krok 1. Podejmij wyzwanie, w wyzwaniu najważniejsze jest dotarcie do granicy bólu. Do momentu, w którym wszystko inne mówi: czemu nie jestem w domu, w ciepłym łóżku. Ten, kto przekracza tę granicę opuszcza strefę komfortu. Otwiera się na nowe wyzwania. A to daje szansę na kolejne decyzję o zmianie życia.

Krok 2. Wyrusz w EDK, wyzwanie podjęte, pierwsze setki metrów, kilka kilometrów już za Tobą. Jest normalnie, po prostu idziesz, co jakiś czas kolejna stacja, krótka modlitwa – tekst rozważań czytany w świetle czołówki, jeśli aura sprzyja, nie grzęźniesz w błocie lub kałuży, jest całkiem w porządku, nic wielkiego – na razie zwykły marsz.

Krok 3. Zmaganie może zacząć się na dowolnym kilometrze trasy, tu nie ma reguły, może minąć lub zostać do końca — raczej zostanie. bo zmaganie jest istotą EDK. To droga poza strefę komfortu. Możesz go różnie doświadczyć: bolące stopy, brak sił, zimny deszcz na twarzy. Kiedy już od wyczerpania i zmęczenia nie można uciec, właśnie wtedy możesz odkryć, że to wiara jest powodem i siłą żeby iść dalej.

Krok 4. Spotkanie z Nim, o to chodzi w EDK. Milczenie, modlitwa, medytacja, długa nocna trasa, to wszystko „tylko” po to, nie ma innego celu. Celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z Bogiem. Ekstremalna Droga Krzyżowa to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony.

„Życie samo się nie zrobi!” EDK 3 kwietnia 2020 – podejmiesz wyzwanie?
Ps. Opuść swoją strefę komfortu by otworzyć się na nowe życie

Jeśli tkwisz tylko w tym, co znasz, Twoje życie się nie zmieni. Jeśli raz zaryzykujesz i zrobisz coś tak szalonego, jak całonocna wyprawa, znajdziesz w sobie inspirację do kolejnych zmian. EDK służy do tego, aby zmieniać swoje życie. Tu nie chodzi o sport, ale o zmianę życia

informacje: https://edk.org.pl/

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Religia

Transmisja Mszy Świętej

Opublikowano

w

transmisja mszy osieczany trzemeśnia

15.05.2022

Szósta Niedziela Wielkanocna

Transmisje niedzielnej Mszy Świętej

Tradycyjnie zapraszamy na Transmisję Mszy Świętej z Parafii św. Klemensa w Trzemeśni , Parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Osieczanach która rozpocznie się w niedzielę od godziny 12.00 z Trzemeśni i o 11.30 z Osieczan

 

 

Transmisja Online dostępne po kliknięciu w linki w przypadku nieaktualnych playerów.

Godz. 18.00 – CEREMONIE WIELKIEGO PIĄTKU

11.30 Transmisja z parafii pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Osieczanach

12.00 Transmisja z Parafii św. Klemensa w Trzemesni

 

 

transmisje z Parafii Trzemeśnia dostępne na :
https://www.youtube.com/channel/UCnl9uv0cMpqtDJbwBg4xHpg
Parafia Tokarnia:
https://www.youtube.com/channel/UC7urGUP-FanqOEgp4O8rS_w
Parafia Skomielna Czarna:
https://www.youtube.com/channel/UC4nbXexPJVh7IIp5lDVP7jA
Parafia Krzczonów:
https://www.youtube.com/channel/UCHzxN0IAP6UvSsU-AOfQ-cA
I wszystko w jednym informacje o czasie nadawania na żywo:
https://www.tok20tv.pl/na-zywo-2

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej

Opublikowano

w

389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej

Pierwszy tydzień maja 389 lat temu był czasem pierwszych cudów przez Wizerunkiem Pani Myślenickiej. Na pamiątkę tamtych wydarzeń w sobotę 7 maja pod  kapliczką – gdzie blisko 400 lat temu stał dom Marcina Grabyszy – odbyło się Nabożeństwo Majowe. Następnie wierni przeszli w procesji z obrazem Matki Bożej Pani Myślenickiej do Sanktuarium Narodzenia NMP. O godzinie 20:00 odbyła się msza święta przy ołtarzu polowym oraz Apel Jasnogórski.

389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej 389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej 389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej 389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej 389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej 389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej

informacje i zdjęcia: Sanktuarium NNMP w Myślenicach

Archiwalne:

Msza św. Jubileuszowa w 50. lecie Koronacji Cudownego obrazu Matki Boskiej Myślenickiej : Myślenice iTV – Telewizja Internetowa (myslenice-itv.pl)

 

 

 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach

Opublikowano

w

W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach

Jak czytamy na stronie  Sanktuarium Narodzenia NMP w Myślenicach: „Wylej na serca wzburzone łagodny strumień pokoju; tych zaś, co gaszą płomienie, przed złą przygodą ochraniaj! We wspomnienie św. Floriana, strażacy z OSP Myślenice Śródmieście KSRG, OSP Myślenice Dolne Przedmieście i Państwowej Straży Pożarnej, spotkali się na wieczornej Mszy Św., by za wstawiennictwem swojego patrona prosić o Boże Błogosławieństwo.”

Wczoraj 4 maja w święto Floriana patrona wszystkich strażaków odbyła się uroczysta msza święta, przed którą strażacy złożyli kwiaty przed figurą swojego patrona – św. Floriana na myślenickim Rynku. W uroczystości udział wzięły zastępy strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Straży Ochotniczej, którym towarzyszyła młodzież i dzieci z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W takim dniu nie mogło zabraknąć Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice. W uroczystościach udział wzięli również mieszkańcy gminy Myślenice.

 

W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach

 

zdjęcia: Sanktuarium NNMP w Myślenicach oraz PSP Myślenice

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane