Connect with us

Gmina Wiśniowa

Życzenia świąteczne dla mieszkańców gminy Wiśniowa

Opublikowano

w

Życzenia świąteczne dla mieszkańców gminy Wiśniowa
Życzenia świąteczne dla mieszkańców gminy Wiśniowa

WIŚNIOWA: Życzenia świąteczne dla mieszkańców gminy Wiśniowa składa wójt Bogumił Pawlak.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Gmina Wiśniowa

Wójt gminy Wiśniowa wręczył nagrody za wysokie wyniki sportowe

Opublikowano

w

Wójt gminy Wiśniowa wręczył nagrody za wysokie wyniki sportowe
Wójt gminy Wiśniowa wręczył nagrody za wysokie wyniki sportowe

13 stycznia 2022 roku w urzędzie gminy miało miejsce uroczyste wręczenie Nagród Sportowych wójta Gminy Wiśniowa.

Osoby, które zostały nagrodzone za wysokie wyniki sportowe oraz za działalność sportową w Gminie Wiśniowa w 2021 roku:

➡ Karolina Kaleta – zawodniczka narciarstwa biegowego LKS MARKAM Wiśniowa-Osieczany. Zawodniczka trenuje od siedmiu lat i obecnie jest jedną z najlepszych biegaczek narciarskich w Polsce. Od dwóch lat trenuje w kadrze Polski kobiet prowadzonej przez Aleksandra Wierietielnego i Justynę Kwalczyk, a od tego sezonu Martina Bajciaka. W roku 2020 Karolina Kaleta była najlepszą juniorka w kraju. Reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Lozannie, gdzie zajęła 8 miejsce oraz na Mistrzostwach Świata Juniorów w Oberwiesenthal, gdzie zajęła 28 miejsce w biegu sprinterskim. O tempie postępów Karoliny świadczy fakt, że w roku 2021 na Mistrzostwach Świata Juniorów w Voukatti zdobyła brązowy medal w biegu sprinterskim, a w biegu techniką dowolną 7 miejsce. Została także powołana do reprezentacji kraju na Mistrzostwa Świata.
➡ Wiktoria Murzyn – zawodniczka speed ball, mająca w swoim dorobku sportowym osiągnięcia na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym w dyscyplinie speed ball. Wiktoria to wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski. Od dwóch lat należy do kadry polskiej. Cechuje ją duży talent sportowy, wytrwałość i systematyczność w treningach, co przekłada się na osiągane efekty. Najważniejsze osiągnięcia zasługujące na wymienienie:
XXXII Mistrzostwa Świata, Tunis 26-30.10.2021r.
Super – solo juniors – 3 miejsce (brązowy medal)
Super – solo seniors – 3 miejsce (brązowy medal)
Sztafeta mix – relay – 3 miejsce (brązowy medal)
VI Mistrzostwa Polski, Kraków 28-29.08.2021r.
Super – solo under 18 – 1 miejsce (złoty medal)
Gra singlowa under 18 – 2 miejsce (srebrny medal)
Super – solo Open – 1 miejsce (złoty medal)
Gra deblowa kobiet – 1 miejsce (zloty medal)
Sztafeta mix – relay – 1 miejsce (złoty medal)
II Klubowe Mistrzostwa Polski, Dobczyce 10-11.07.2021r.
Super – solo under 18 – 1 miejsce (złoty medal)
Super – solo Open – 1 miejsce (złoty medal)
Gra singlowa under 18 – 2 miejsce (srebrny medal)
Sztafeta mix – relay – 1 miejsce (złoty medal)
Gra deblowa kobiet – 1 miejsce (zloty medal)
➡ Daniel Topa – trener dzieci w klubie LKS Lubomir, opiekujący się najmłodszą grupą wiekową w piłce nożnej tj. Skrzatami. Trener uczy dzieci grać w piłkę, jest też dla nich wzorem do naśladowania, przekazując im życiowe wartości, takie jak: szacunek, uczciwość i pracowitość. Zawodnicy darzą trenera zaufaniem, a zaufanie buduje się powoli. Prowadząc zajęcia trener zawsze pamięta o rozwoju wszechstronnym, dbaniu o kondycję i sprawność fizyczną dzieci, rozwija pasje do piłki nożnej, a także zwraca uwagę na odpowiednie odżywanie, współpracę w grupie i w społeczeństwie. Dzięki tym działaniom dzieci, od najmłodszych lat, mają zaszczepiane zasady fair play oraz nabierają dobrych nawyków, które będą pomocne w dorosłym życiu.
➡ Filip Kucała – jest uczniem VI klasy Szkoły Podstawowej w Lipniku i pasjonuje się grą w szachy. Od 2018 roku rozwijał swoje umiejętności biorąc udział w zajęciach kółka szachowego w swojej szkole, zaś od 2019 roku w sekcji szachowej UKS „Andrusy” w Lipniku. Uczęszcza także na zajęcia organizowane przez TKKF Dobczyce. Regularnie bierze udział w turniejach szachowych i osiąga sukcesy na szczeblu gminnym, powiatowym, rejonowym oraz wojewódzkim. Na wymienienie zasługuje I miejsce w XVI Otwartych Mistrzostwach Małopolskiego TKKF w szachach o „Krakowskiego Lajkonika” w kategorii 2007 i młodsi.

13 stycznia 2022 roku w Urzędzie Gminy Wiśniowa miało miejsce uroczyste wręczenie nagród.

autor: Tomasz Załubski
źródło: Gmina Wiśniowa

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

Dofinansowanie na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy w Małopolsce

Opublikowano

w

Dofinansowanie na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy w Małopolsce
Dofinansowanie na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy w Małopolsce

Logo Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, przekierowanie prowadzi do serwisu Pociąg do kariery

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o szkoleniach ze Skillem – dobrze trafiłeś! Skill znalazł sposób na rozdawanie umiejętności nawet w tym trudnym czasie – zdobędziesz je podczas szkoleń i kursów z dofinansowaniem unijnym. Teraz z naszej oferty skorzystasz całkowicie zdalnie, bez wychodzenia z domu.

Żółty prostokąt, na którym są dwa kwadraty w kolorze różowym i niebieskim oraz postać Skilla (puchata kulka z długim ogonem, przypomina coś pomiędzy wiewiórką a kotem). Napisy: Kierunek Kariera oraz Kierunek Kariera Zawodowa online #zostań w domu

Dofinansowanie w projektach „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” możesz wykorzystać na szkolenia językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy, ale również na wszelkie szkolenia zawodowe umożliwiające zmianę lub nabycie nowych kompetencji zawodowych, potwierdzone egzaminami.

W obecnej sytuacji, niewielu z nas czuje się bezpiecznie. Konsekwencje epidemii odczujemy wszyscy, niezależnie od stanowiska. W tym trudnym zawodowo czasie, zanim podejmiesz decyzję, co dalej, warto skorzystać z usług doradztwa zawodowego. Podczas rozmowy online, doradca pomoże Ci odkryć Twoje mocne strony i da Ci wskazówki, jak odnaleźć się w nowej sytuacji na rynku pracy. Wspólnie określicie jakich szkoleń potrzebujesz.

Kto może otrzymać dofinansowanie szkolenia lub kursu?

  • Musisz mieć ukończone 25 lat (nie ma górnej granicy wieku) i pracować;
  • Musisz też być związany z Małopolską (przez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki);
  • Dodatkowo, jeśli masz mniej niż 50 lat, możesz mieć maksymalnie średnie wykształcenie*

* Od 3 marca 2021 r. do projektu przyjmowane są również osoby posiadające ukończone szkoły policealne lub pomaturalne. UWAGA! nie dotyczy to osób posiadających wykształcenie wyższe (studia licencjackie, magisterskie itp.) – osoby z wykształceniem wyższym mogły przystąpić do projektu, tylko jeżeli ukończyły 50 r.ż. lub posiadały orzeczenie o niepełnosprawności (wymagania dla osób z niepełnosprawnościami podano niżej) **

** Od 14 czerwca do 31 grudnia 2021 r.  w projekcie Kierunek Kariera trwała rekrutacja limitowana dla osób posiadających wyższe wykształcenie. Rekrutacja została zakończona. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Osoby poniżej 25 roku życia nie są przyjmowane do projektu Kierunek Kariera / Kierunek Kariera Zawodowa. Uruchomiony został jednak analogiczny projekt z dofinansowaniem szkoleń dla młodych, pracujących, z niskimi dochodami. Więcej szczegółów o projekcie „Łap skilla!” na stronie www.pociagdokariery.

Kim jest osoba pracująca?

Jeżeli:

  • jesteś zatrudniony na umowę o pracę, umowę-zlecenie, umowę o dzieło, na podstawie powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub
  • prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniasz pracowników lub
  • jesteś rolnikiem.

To jesteś osobą pracującą.

Jak się zgłosić?

Przed przystąpieniem do projektu  zapoznaj się z treścią regulaminów naszych projektów.
Przeczytaj też aktualne zalecenia w ramach naszych projektów, przyjęte w związku z panującą epidemią.

Co trzeba zrobić – krok po kroku

Krok 1: Rejestracja. Wejdź na naszą stronę internetową, wypełnij formularz zgłoszeniowy i umów się na rozmowę z doradcą zawodowym. Krok 2: Bilans Kariery. Porozmawiaj z doradcą, odkryj jakie możliwości dają Kierunek Kariera i Kierunek Kariera Zawodowa oraz jak najlepiej je wykorzystać. Krok 3: Bony na szkolenia. U Twojego doradcy zamów bony na szkolenia językowe, komputerowe i inne ogólne. Możesz otrzymać do 180 bonów o wartości 2700 zł. Krok 4: Kursy zawodowe. Samodzielnie zamów bony na szkolenia i kursy zawodowe przez formularz na stronie. Możesz otrzymać do 337 bonów o wartości 5055 zł. Krok 5: Umowa i koszt. Podpisz umowę o dofinansowanie i wpłać 15% wartości zamawianych bonów na podany w umowie numer konta. Krok 6: Szkolenia i kursy. Zapisz się na wybrane szkolenie w Bazie Usług Rozwojowych. Zapłać za nie bonami. Ukończ kurs i podnieś swoje kwalifikacje!

 Zarejestruj się na stronie w zakładce „Zgłoś się”

2. Skorzystaj z rozmowy z doradcą zawodowym przez internet

O szczegółach rozmowy przy pomocy komunikatora internetowego poinformuje Cię mailowo Twój doradca zawodowy. Zapoznaj się z wymaganiami technicznymi, które powinieneś spełnić, żeby zdalnie skorzystać z usługi doradczej.

Z doradcą porozmawiasz o swojej dotychczasowej karierze zawodowej i możliwościach jej rozwoju. Razem sporządzicie Twój Bilans Kariery. Usługa ta pozwala odkryć, nazwać i uporządkować, dotychczasowe doświadczenie i umiejętności oraz posiadane zaświadczenia i certyfikaty przez uczestnika projektu. W efekcie prowadzonego Bilansu poznaje swoje możliwości, potencjał, kompetencje i przygotowuje wspólnie z doradca portfolio oraz indywidualny plan rozwoju edukacyjno-zawodowego.
Z doradcą porozmawiasz bez wychodzenia z domu! W dniu rozmowy, o umówionej godzinie, kliknij w link, który dostałeś na maila od swojego doradcy zawodowego.

 

3. Zamów bony z Kierunku Kariera lub Kierunku Kariera Zawodowa

Podczas rozmowy z doradcą zamówisz bony na szkolenia ogólne: językowe, komputerowe, kursy prawa jazdy. Bony na szkolenia zawodowe zamówisz samodzielnie w zakładce „Zamów bony”.

Za szkolenia zapłacisz bonami szkoleniowymi, które otrzymasz po zawarciu z nami umowy i wpłacie 15% wartości zamówionych bonów.

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, może się okazać, że dofinansowanie wybranych przez Ciebie w ramach projektu szkoleń stanowić będzie pomoc de minimis. Wówczas, przed zawarciem umowy, należy złożyć m.in. formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.

4. Podpisz umowę/umowy na zakup bonów i wpłać wkład własny

5. Zapisz się na szkolenie wybrane na stronie https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl

Osoby z niepełnosprawnościami

Jeżeli jesteś w wieku pomiędzy 25 a 65 lat, jesteś osobą z niepełnosprawnościami i masz dokument, który to potwierdza oraz jesteś związany z Małopolską (tutaj mieszkasz, pracujesz lub uczysz się) – skontaktuj się z naszym rzecznikiem osób z niepełnosprawnościami. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę doradztwa i dofinansowania do szkoleń.

Osoby z niepełnosprawnościami są przyjmowane do projektu Kierunek Kariera / Kierunek Kariera Zawodowa nawet jeżeli nie są osobami pracującymi oraz niezależnie od posiadanego wykształcenia.

Kontakt do rzecznika osób z niepełnosprawnościami:

Ewa Półchłopek
tel. 12 619 84 09
e-mail: bon@wup-krakow.pl

W budynku (plac na Stawach 1) posiadamy udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz doradców zawodowych posługujących się językiem migowym.

Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pn. „Kierunek  Kariera” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Działanie 10.3 „Rozwój kompetencji i umiejętności osób dorosłych” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pn. „Kierunek Kariera Zawodowa” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Działanie 10.2.4 „Kształcenie zawodowe osób dorosłych” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

informacje i grafiki: Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

PSP informuje: Pożar budynku mieszkalnego w Wierzbanowej

Opublikowano

w

PSP informuje: Pożar budynku mieszkalnego w Wierzbanowej
PSP informuje: Pożar budynku mieszkalnego w Wierzbanowej

O godzinie 19.44 w dniu 6 stycznia Dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach zadysponował zastępy strażaków do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Wierzbanowa. Pierwsze przybyłe na miejsce zastępy OSP przystąpiły do działań poprzez wprowadzenie dwóch rot gaśniczych zabezpieczonych w sprzęcie Ochrony Dróg Oddechowych do wnętrza budynku i podaniu dodatkowo jednego prądu wody na zewnątrz.

Z obiektu ewakuowały się trzy osoby w tym roczne dziecko. Kolejne czynności polegały na wykonaniu zaopatrzenia wodnego, sprawienia oświetlenia terenu. Aby była możliwość bezpiecznego prowadzenia akcji służby pogotowia energetycznego odcięły zasilanie prądu do obiektu. Zlokalizowano pożar i przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji dachu i części stropu celem wyeliminowania zarzewi ognia. Po zakończonych czynnościach przewietrzono pomieszczenia i sprawdzono na obecność CO – brak zagrożenia.

W celu zapewnienia lokalu zastępczego dla pogorzelców współpracowano z wójtem gminy Wiśniowa  Bogumiłem Pawlakiem, który był obecny na miejscu działań gaśniczych. W akcji trwającej 4 godziny udział brały zastępy JRG Myślenice, OSP Wierzbanowa, OSP Wiśniowa, OSP Lipnik, OSP Węglówka, OSP Kobielnik.  

PSP informuje: Pożar budynku mieszkalnego w Wierzbanowej  PSP informuje: Pożar budynku mieszkalnego w Wierzbanowej

informacje: Oficer Prasowy KP PSP Myślenice bryg. Roman Ajchler

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

styczeń 2022
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« gru   lut »

youtube

Najczęściej czytane